Yamaha FJR 1300 (2008)

Vlastník rafanvm
Vloženo 29.4.2010
Aktualizováno 24.2.2019

Nový vzhled je ještě dravější než ten model, který jsem sedlal předtím. Co dodat, prostě super stroj.

První dojmy - Měl jsem docela obavy z váhy, ale ty se rozplynou, jakmile se rozjedete. Za to při manipulaci na místě se člověk trochu víc nadře. Měl jsem z ní větší respekt, než z předchozí motorky, ale celkem rychle jsem ji dostal do ruky a nyní je to již pohoda.

Zkušenosti s FJR jsem popisoval u staršího modelu, který jsem už prodal, ale v zásadě je to skoro stejná motorka. Když jsem ji na jaře prodával, tak jsem věděl, že jinou motorku nechci než novější model FJR. Za ty dvě sezóny jsem najel skoro 16 tis. a bez absolutních problémů. Projel jsem Alpy křízem krážem a toto je prostě bomba stroj na dlouhé pohodlné cestování. Tento nový mazel má ostřejší křivky, ABS a vyhřívané hefty, což byl jeden z důvodů, proč jsem to vyměnil. Přístrojovka taky super, hlavně kvituju ukazatel zařazené rychlosti. Jsou tam další detaily, ale ty zásadní jsem zmínil. Zatím jsem najel pouhých 300 km, tak těch zkušeností moc není, ale během sezóny se podělím o další.

Tak kilometrů mám už o něco více a pocity jsou výborné. Připadá mi klidnější podvozek a pohodlnější sedlo. To jsou za mě celkem důležité věci. Ještě pár drobností a budu spokojen. Potřebuji dodělat uchycení na horní kufr, držák pro GPS a padáky jsem už konečně dodělal. Sice to jsou prototypy, ale celkem se povedly. Pár detailů ještě doladím a bude to dokonalý stroj pro pohodové cestování.

Konečně jsem dodělal uchycení na třetí kufr a taky držák GPS je již namontován a vyzkoušen. První krátká dovolená po Alpách mě utvrdila ve správnou volbu novějšího modelu a prověřila moje úpravy. Motorka fungovala super bez sebemenších problémů i když nás zastihla bouřka jakou jsem na motorce ještě nezažil. Tady jsem teprve ocenil vyhřívané hefty a je to opravdu super věc. Taky na pár křižovatkách došlo na vyzkoušení ABS a taky dobrý. Další z postřehů je lepší ovladatelnost, ten rozvor o pár centimetrů je ve vracečkách opravdu znát a motorka se tak nezavírá, jako starší model. Přístrojovka přehledná a nejvíc mě dráždila teplota vzduchu. Chvilku bylo přes 30°C a najednou 13°C a bouřka jako prase. No prostě spokojenost, není asi víc co bych dodal. Další dovolená je v plánu a tak znovu prověřím techniku a dám info.

medved3
medved3 napsal 16.04.16 v 13:34 10b.

lub-bas
lub-bas napsal 03.02.16 v 21:38

Ahoj , fjr skvělá volba, ale zajímalo by mě kde se vzalo na jedné fotce tolik stejných motorek/fjr/??? A co je ještě důležitější kde jsem já!!! Mám ji také super.Jo a na jakých pläštích jezdíte vzadu.

ookoun
ookoun napsal 30.04.15 v 07:04 10b.

Tag
Tag napsal 13.01.14 v 21:14

FJR - krásná mašina..!!! Ať slouží..

fluke
fluke napsal 13.04.12 v 23:55

FJR-ku jedině za 10b
Já sám jsem si s ní splnil sen
a je to vážně BOMBÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ