Yamaha YZF-R6 (2002)

Aktualizováno 10.11.2020

Starší, ale zato krásná R6 02 s karburátorem

Kawasaki ZX-6R Ninja: důvod neuveden
Honda CBR 600RR: důvod neuveden

První dojmy - Přesedlání z dvacky - krásný to pocit ? Padla mi hned do ruky, vede se krásně do zatáček. Jsem rád, že jsem před R6 sedlal dvacku, jelikož v některých případech zkrotit těch 120 koníků dá zabrat ?

Doplňky na motorce - Laďák WRP
Upravený držák SPZ
Jinak série

Dlouho jsem vybíral, jelikož jsem nebyl úplně rozhodnutý do jakého směru jít. Lákal mě naked, ale R6 se svými supersportovými křivkami na mě udělala dojem. Za mě krásný design, sic je motorka rok výroby 2002. V té době vlastnit tuto mašinku to musel být sen ?
Ohledně jízdních vlastností, určitě bych uvítal tlumič řízení a hlavně kvalitní pneu. Na pneu jsem si dal pozor a hned po koupi jsem měnil sadu na osvědčené Pirelli Angel GT. Po zajetí úplně o něčem jiném. Já i motorka se cítíme lépe ve vyšších otáčkách, dole je to jako klasický řadový čtyřhrnek zdechlejší a řidiče bolí ruce ?
Na vyjížďky bych raději vybíral kvalitnější povrch silnic, jinak je to na těch našich českých výtlucích slušná posilka.
S cestováním není problém, motorka mi velikostí na mou postavu (výška 190cm, váha 90kg) ideálně vyhovuje.