Suzuki DR 800 Big (1990)

Aktualizováno 6.9.2015

Deník motorky
Nalezeno 97 záznamů

• GO motoru hotová :-)

Tak konečně je GO motoru hotová.Kromě vyměněných součástí na fotce byl udělán výbrus a zrepasovaná hlava.

Vloženo: 16.01.2014
    Uskutečněno: 16.01.2014
  • Jiné výfuky

Jelikož mě loni namontované výfuky z Moto Guzzi zvukově nenadchly,tak jsem Bigovi pořídil výfuky z SV 1000 které jsou skoro totožné s výfukem z GSXR 1000 který je na Bigu vyzkoušený i na motorové brzdě a s perfektním výs

Vloženo: 15.01.2014
    Uskutečněno: 15.01.2014
  • Pětkové kolečko

Tak konečně dorazilo pětkové kolečko do převodovky.GO motoru bude konečně hotová :-DD

Vloženo: 13.01.2014
    Uskutečněno: 13.01.2014
  • Výměna předního kotouče + destiček

Tak jsem se zase trochu pustil do výměn a úprav některých věcí na motce.Proběhla výměna předního kotouče a destiček Ferodo Platinum.Dále jsem tahal kabely k navigaci,vyhřívaným heftům a přidělal vypínač k přídavným světl

Vloženo: 04.01.2014
    Uskutečněno: 04.01.2014

PF 2014

Typ: Reportáž
    Vloženo: 23.12.2013
    Uskutečněno: 23.12.2013
  • Navigace

Tak jsem si dneska přivezl navigaci na motku.Mapy celé Evropy 2013 (y)

Vloženo: 21.12.2013
    Uskutečněno: 21.12.2013
  • Boční Alu kufry

Tak jsem si dneska konečně dovezl nové boční Alu kufry.Musím říci,že jsou hodně povedené,moc se mi líbí (y) .Konečně mám komplet.

Vloženo: 19.12.2013
    Uskutečněno: 19.12.2013
  • Karbce

Tak karbce vyčištěny ultrazvukem,vyměněny o kroužky,membrány,ventilky,jehly, těsnění a seřízené.Prostě karbce jako nové ;-)

Vloženo: 18.12.2013
    Uskutečněno: 18.12.2013
  • Nový píst + kroužky

Tak mi včera dorazil píst + kroužky na 1.výbrus.Je to fakt macek.Když jsem ho viděl,tak jsem se musel zasmát co mi pod zadkem běhá (y) .Tahle legrace stála 7000,- :-(

Vloženo: 14.12.2013
    Uskutečněno: 14.12.2013
  • Metzeler Karoo 3 + TopCase

Tak dorazily další věci a to nové pneu Metzeler Karoo 3 .Ta hloubka vzorku mě fakt překvapila.Na obrázcích to tak nevypadá.Jsem zvědavý jak se budou chovat na silnici.Dále Jsem vyměnil plastový TopCase za hliníkový.Na bo

Vloženo: 08.12.2013
    Uskutečněno: 08.12.2013
  • Přídavná světla

Tak dneska jsem na poště vyzvedl přídavná světla homologovaná.Hned jsem je musel vyzkoušet a svítí parádně.

Vloženo: 05.12.2013
    Uskutečněno: 05.12.2013
  • Nový přední kotouč

Jelikož jsem měl přední kotouč zvlněný a při dobržďování mi bigouš poskakoval jako koza,tak jsem koupil nový kotouč (zubatý) a nové destičky Ferodo Platinum.

Vloženo: 04.12.2013
    Uskutečněno: 04.12.2013
  • GO motoru

Tak po rozebrání se mé obavy naplnily.Spodek (převodovka,klika a ojnice jsou OK ).Vršek je KO :-( .Píst přede mnou někdo propálil a zavařil (blbě,měl dirku).Ohnul ventily a narovnal je kladivem a vrátil je tam křivé a v

Vloženo: 02.12.2013
    Uskutečněno: 02.12.2013
  • Zimní opravy a úpravy

Tak jsem se zase pustil do rozebírání,oprav a úprav :! .Jako první bude změna v jiných výfucích a to znamená úprava svodů,držáků atd.Dále jsem vyndal motor a odvezl ho do mého osvědčeného servisu.Né že by motor nejezdi

Vloženo: 28.11.2013
    Uskutečněno: 28.11.2013
  • Poslední projížďka

Tak jsem se dneska naposled projel a motorku definitivně letos uklidil.Sice se mi ji vůbec uklízet nechtělo ale sezóna byla dlouhá a práce na motorce bude hodně.S letošním najetím 10023 km.jsem spokojen a hlavně proběhly

Vloženo: 12.11.2013
    Uskutečněno: 12.11.2013
  • Ukončení sezóny

Tak jsme s Milošem zajeli v pátek 8.11.na Kokořín s tím,že oficielně ukončíme sezónu a řádně ji zapijeme :-) .Objednané ubytování v chatce v ATC Kokořín a hned tradá pěšky ke Grobiánovi,tam jsme si dali pár plzniček a po

Vloženo: 10.11.2013
    Uskutečněno: 08.11.2013
  • Vyjížďka na Babiny

Tak jsem se jel dneska projet po Českém středohoří a vzal jsem to po úzkých lesních silničkách kde bylo mokro a fafo listí na silnici takže hodně opatrně.Potom mě napadlo zajet na Babiny (bývalý vojenský objekt ) kde jse

Vloženo: 13.10.2013
    Uskutečněno: 13.10.2013
  • Ještě to letos nebalím

Po letošních ujetých skoro 9500 km.bez problému věřím,že bude ještě pár dní na nějaký tem výjezd.Ještě se musím dostat 2.11. na sraz,tak doufám že nebude sněžit :-P

Typ: Sraz
    Vloženo: 11.10.2013
    Uskutečněno: 11.10.2013
  • Víkend s Romanem z Podkrkonoší.

Očekávaná víkendová návštěva Romana z Čisté v Podkrkonoší na své Kawě Tengai konečně přišla.Chtěl jsem Romana provézt hezkými místy . Roman byl moc rychlý takže musel počkat u mě u chaty až přijedu z práce.Rychle jsem na

Vloženo: 08.09.2013
    Uskutečněno: 08.09.2013
  • Tak nějak kolem Čech a Moravy

Jelikož nám s kámoši naše plány projet Slovensko a další plány kam vyrazíme z časových důvodů nevyšly,rozhodl jsem se,že si projedu naší zemičku sám.Vynechal jsem Šumavu kde jsme byli před 14 dny a Krušné hory kde jsem b

Typ: Dovolená
    Vloženo: 19.08.2013
    Uskutečněno: 10.08.2013
  • Na Šumavu a zpět 675 km.

Tak jsme si s kámošem vyjeli na Šumavu.Cestou byla zastávka v Hošticích,na Lipně,Horské Kvildě atd.Ujeto 675 km.

Vloženo: 14.07.2013
    Uskutečněno: 14.07.2013
  • Nedělní vyjížďka 7.7.2013 280 km.

Tak mi kámoš zavolal jestli se nechci projet.Po domluvě se scházíme ve Štětí.Po několika telefonátech se konečně dovolám bráchovi jestli se přidá.Souhlasil,sraz v Jestřebí na pumpě.Já s Milošem pokračujeme na Kokořínsko

Vloženo: 08.07.2013
    Uskutečněno: 08.07.2013
  • Volnoběžka

Tak se mi povedl tak trochu husarský kousek.Povedla se mi koupě volnoběžky s rotorem z Německa a to za směšných 1600Kč. i s poštovným :-DD .Nová volnoběžka stojí 11000Kč. Moje už je totálně v pr...,začala vynechávat.V

Vloženo: 29.05.2013
    Uskutečněno: 29.05.2013
  • Sníh nás neodradil :-)

Po dlouho plánovaném srazu s kamarádama v Krušných horách přišel konečně pátek a já hned z práce vyrazil směr Krušné hory do nadmořské výšky 897m.n.m.kde meteorologové předpovídali i sníh.Po příjezdu všech členů s posedě

Typ: Sraz
    Vloženo: 27.05.2013
    Uskutečněno: 24.05.2013
  • Poděkování při poruše.

8.5. jsme s klukama vyrazili na Moravu přes Polsko ale tato cesta nezačala šťastně.Při krátkém přejezdu po dálnici mi najednou zdechla motorka a zašal se valit modrý kouř z pod budíků.Kouknu co se děje a vidím oheň pod b

Vloženo: 14.05.2013
    Uskutečněno: 14.05.2013
  • První letošní vyjížďka po renovaci

Tak konečně nastal den D .První letošní vyjížďka po moooooc dlouhé zimě.První vyjížďka byla plná očekávání po renovaci motky.Nezapoměl jsem na něco,nebo se něco nepodělá?Tyto otázky se mi honily hlavou.K Honzovi jsem jel

Vloženo: 07.04.2013
    Uskutečněno: 07.04.2013
  • Kastlík

Jelikož je zima hnusně dlouhá,tak člověk stále něco vymýšlí.Po vyndání origo kisny vzduchového filtru a daných sportovních filtrů se mi udělalo pěkné místo na zhotovení a napasování kastlíku na pár užitečných věcí.Je vyr

Vloženo: 04.04.2013
    Uskutečněno: 04.04.2013
  • Nové polepy

Tak jsem konečně dneska přivezl nové polepy a hned jsem se dal do práce :-) .Vlastní návrhy,nechtěl jsem žádné čáry nebo čmouhy ale jen nápisy.Snad se to povedlo ;-)

Vloženo: 27.03.2013
    Uskutečněno: 27.03.2013
  • Sportovní vzduchové filtry

Tak jsem dneska vykuchal origo vzduchovou kisnu s filtrem a nandal nové sportovní vzduchové filtry.Zvuk se změnil k nepoznání a taky se mi udělalo slušné místečko na výrobu a napasování kastlíku na povinnou výbavu a něja

Vloženo: 20.03.2013
    Uskutečněno: 20.03.2013
  • Mezikus + čidlo tlaku oleje

Tak dneska jsem měl úspěšný den.Vyměnil jsem startér který mi přišel z Německa.Teď bigouš startuje na otočení motoru a dále jsem namontoval mezikus k chladiči oleje s čidlem který vyrobil šikulka od známého bigaře..Teď m

Vloženo: 27.02.2013
    Uskutečněno: 27.02.2013