Ewan McGregor a Charley Boorman – Na motorce kolem světa

Začalo to pouhým fantazírováním. Ewan McGregor – herec, jež sám otevřeně přiznává, že je nadšencem do motorek – se v sobotu odpoledne doma díval na mapu světa a napadlo ho, že by se mohl vydat na motorce kolem světa. Zvednul telefon a zavolal svému nejlepšímu příteli, spoluherci a motorkářskému fanatikovi Charleymu Boormanovi. „Charley,“ řekl. „Myslím, že by ses k nám měl stavit na večeři.“

Ewan McGregor a Charley Boorman – Na motorce kolem světa
Ewan s Charleym ujeli víc než 30 000 kilometrů neustále se zhoršujícím terénem a napříč Evropou, Ukrajinou, Kazachstánem, Mongolskem, Ruskem, přes Pacifik na Aljašku a napříč Kanadou až do Ameriky stíhali vlastní stíny. Na základě jejich dobrodružství vyšla knížka Na motorce kolem světa – fascinující, otevřený a velice zábavný cestopis o dvou kamarádech, kteří se spolu vydali na cestu kolem světa a navzdory všem nepříznivým okolnostem si splnili svůj sen.
Většině motorářů nestačí jenom jezdit po městě. Za chvíli je ovládne nutkání jezdit pořád rychleji a na vzdálenější místa a podlehnou lákadlu otevřené cesty. Ježdění na motorkách není jenom o tom, že tam prostě napálíš nejvyšší rychlost. Je to taky o tom, že si dáváš načas, pomalu polykáš kilometry, křižuješ silnice, necháváš se unést kamkoliv tě cesta zavede, neděláš si starosti s tím, kam máš dojet a užíváš si jízdu.
Tento příběh jistě znáte z televizního pořadu, který byl u nás vysílaný pod názvem Na mašině kolem světa. Kniha přináší hlubší a otevřenější pohled na často strastiplnou cestu na dvou kolech , byť s podpůrným týmem v zádech.

„McGregor i Boorman dokázali, že jsou poutavými, pohotovými a zábavnými vypravěči . . . velmi čtivá a duševně povznášející kniha o tom, jak si splnili svůj sen.

„Dojemné a pozoruhodné . . . kniha pro ty, co rádi cestují prstem po mapě, i pro motorkářské nadšence


Isbn 978-80-87525-11-1
Cca 380 stran A5 + barevná příloha
449 Kč

www.bodyartshop.cz/book

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 30x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.Objednat reklamu
TOPlist