Zjištění že Grossglockner vlastně za moc nestojí

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

chuan (17) napsal 10.09.2018 v 18:00

Ahoj, přečetl jsem jedním dechem a mluvíš mi z duše, taky jsem tam byl, udělal si ten zářez a už to nepotřebuji. V alpách je tolik daleko lepšího svezení a bez mýta. Pro mě zatím nejkrásnější zážitek bylo 70 kilometrů silnice SH 20 v Albánii, tam to stojí za to, byl jsem už dvakrát a klidně pojedu ještě mnohokrát znova, super silnice, krajina i lidi a minimální provoz zatím

Romanko (1206) napsal 06.07.2018 v 13:08

Píšu s ročním odstupem, ale loni bych to napsal stejně. GG nestojí za to. Stačí se podívat do mapy. Jsou lepší cesty a hl. blíže. Myslím tím v Rakousku. Podle popisu si cestu neplánoval podle mapy a opravdu mnoho km jsi jel po nezajímavých cestách. Ale kvituji ti ten Mariazell. Kdo si chce zajezdit, pak toto je oblast motorkářům zaslíbená. Stačí si v mapě udělat kruh o poloměru 40-50 km se středem v Mariazellu a pak vyrazit. Východní Alpy nebo tento Mariazellerland jsou pro motorky nejlepší protože je tu spousta cest. To v centrálních Alpách není. Vím o čem mluvím. Mám to projeté. Samozřejmě pro objevovatele a cestovatele to není. Ti potřebují pokaždé něco nového. Ale když chci jet si zajezdit, pak někam blíže a kde to znám. Jo a ještě tip blíže našim hranicím. Je to oblast severně od Dunaje ohraničená na východě "čárou" Retz, Krems, na jihu Dunajem a na západě B127 z Linze přes Rohrbach k našim hranicím. Doporučuji. Je to blízko a ani nemusíš dodržovat "cestovní plán". Dobré cesty jsou kamkoliv odbočíš. Ale je to zejména pro ty, co si chcou hlavně zajezdit. A "výpravy" doporučuji připravovat s mapou. Navigace jen navádí. Tak někdy v Ostalpen.

standaaa (1) napsal 12.07.2017 v 17:35+1

Ahoj byl jsem teď o prodlouženým víkendu 5.7-9.7. v Alpách na Glöckner jsem vyjel brzo ráno(6:57 u brány u Zell am see) a byl jsem tam TŘETÍ NA MOTORCE, plus dvě auta. Jezdil jsem tam az do 12:00. Skoro 200 km. Prostě ranní ptáče dál doskáče. (jeto 3x tam a zpět)

lonza (3) napsal 02.07.2017 v 12:01

A mě se tam zase líbilo,jak autem,tak na motorce,v prvním případě s rodinou,v druhém s kamarády,to je asi tím,ale nic proti názoru

Kavva500 (0) napsal 30.06.2017 v 14:22

GG jsme jeli s přítelem asi před 5 lety v červenci. Počasí nádherné, až předpisové při cestě tam, při cestě zpět jsme na opačné straně GG přemlouvali obsluhu, aby nás pustili zpět. Počasí se změnilo natolik, že začalo hustě sněžit. Závoru nám nakonec zvedli s tím, že pojedeme rovnou a nebudeme se nikde zastavovat. Bylo to na sněhu o ústa, ke všemu jsme museli nějakou dobu jet za pluhem. Osobně jsem na GG byla několikrát, ale jak říká většina, tak "žádný šlágr", ale vidět by se to mělo. Mohu vřele doporučit Stelvio, to je o něco vyšší třída, ale ne o víkendu. Na tom se asi shodneme všichni. Já zatím sama na mašině nedala ani jedno, protože jsem ještě zelenáč... tak snad se někdy k tomu také dopracuji...

JuraK69 (0) napsal 29.06.2017 v 19:38

Pěknej cestopis, díky.
Píšeš, tak jak jsi to cítil a to se mi líbí.

Kabriolin (37) napsal 29.06.2017 v 12:23-1+1

Jel jsem GG 2016. Hezky v klídku přes týden a lidí bylo málo, počasí super.. Brečet na ceny nemá smysl.. nikdo nikoho nenutí tam jet a platit a v kombinaci s víkendovým provozem se ti nedivím, že jsi naštvaný, to chtělo trochu víc promyslet a pak by jsi byl možná spokojenější. A nezlob se na ty lidi z čech, že neví, kde je morava a odhadli tě na slováka... za klobásku bych jim odpustil :D P.E.A.C.E :D

mariano (13) napsal 28.06.2017 v 17:20+1

dát gg o víkendu je častá chyba...když už, tak hned ráno nebo navečer.
souhlas, je to spíš ikona. pokud "nemám komu to ukázat", radši jedu jinam.

a divím se postalmstrasse, mě nějak nezaujala. možná proto, že jsem ji nikdy nenašel "zametenou"

danšatan (9) napsal 28.06.2017 v 06:34

Tak já v pondělí 26.6. přejel Postalmstrasse aji GG a za mě to vyhrál asi GG. Cesta širší a celkem delší a k tomu dvě vyhlídky. Navíc žádné krávy na cestě jako u postalm. Počasí úplně suprové. Nikde ani známka po lidech. Na GG jsem se dostal tak v 17 hodin a provoz minimální. Na vyhlídce jsme byli jenom my 3 + borec na panigale + kluci v mx-5. Za mě mohu jedině doporučit obě trasy. Je fakt, že na GG se asi hned tak brzo nepoženu, ale někdy po delším čase proč ne. Ještě nevím jak vypadá nockalm... Dnes ke krásně ale od čtvrtka už má pořádně pršet.

kubrt2 (1) napsal 27.06.2017 v 12:54

Díky za popis cesty a tvůj názor na GG. Jedu tam příští týden 5.7. 2017 a chci tam zůstat déle a projet si i okolí GG. Tvůj cestopis mě zaujal a doufám, že budu mít pozitivnější názor.

Frankie (731) napsal 27.06.2017 v 12:16

Projel jsem za posledních 10 let skrznaskrz celý Alpy, trochu Pyreneje a trochu Balkán.
GG není špatný, ale za ty prachy fakt nestojí. Je to jen jeden z mnoha průsmyků... Na kochačku a výhledy jinak dobrý, ale stačí to za život absolvovat jednou

jojkoz (8) napsal 27.06.2017 v 09:30

Bol som tiez minuly tyzden prvy raz na GG. V utorok okolo 10:00 a vcelku pohoda - nebolo nejak vela aut a motoriek - ale bral som to turisticky - trosku bola otrava semafory - lebo zrovna zhadzovali uvolnene skaly.
Mal som tiez zlavovu kartu Kärnten z hotela - a aj ked som si myslel ze bude vstup zadarmo - bola len 3 EUR zlava (ale mal som za nu zadarmo napr. Nockalm a Malta ...)

Bol som uz viackrat na Transalpine, Fagarasi, Durmitore - a podla mna GG ( aj ked uz za to pytaju dost) nieje zly - je to trochu ine - je tu poznat ze je to hodne komercnejsie - a aj viac ludi ( aj ked na Transalpine je tiez kazdym rokom vacsia premavka ). Fagaras je paradny ale zase povrch vozovky je slabsi ... Vsetko ma nieco do seba - ale GG treba brat skor turisticky s vyhladami ako na nejake divocenie po ceste ...

Osobne som teraz isiel prvykrat aj Mangart - a musim povedat ze ten ma ohuril asi tak ako Transalpina ked som ju isiel prvy krat.

A este k Postalmstrasse - tu som tiez isiel v ten den - pekna, prazdna ale zase ked to porovnam s GG - tak v podstate drahsia :D - ale ja som platil 5 EUR tak ako maju v cenniku (platil som v automate)
//postalm.abtenau-info.at/sommer/postalmstrasse/preise-oeffnungszeiten/

TonySK (83) napsal 27.06.2017 v 08:30

Ak si rezervujes ubytovanie na kopci, tak dostaneš zľavu na lístok. 4 Eurá pre auto, 3 Eurá na motorku.

amik-cz (0) napsal 26.06.2017 v 22:57

Byl jsem tam ve čtvrtek 23.6.2017 a bylo to super. Nahoře teplota 13,5 stupně a sucho s perfektníma výhledama. Aut bylo málo.

jets (522) napsal 26.06.2017 v 10:09

Notář mi vyprávěl, že dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. A tak si postavil tohleto. Ty jsi tu, Ludvíku, za dědečka nevím, ale za mě patnáct let, sice stálý, to je pravda, ale jediný host. A takový host, že to tak musím říct, neurazíš se, Ludvíku, viď? To vlastně ani není host. A bez hosta hospodu neuživíš. A uživíš-li, nepobavíš se. A pobavíš-li se, jen do pláče.

Petr59 (8) napsal 26.06.2017 v 09:55

Dobře napsáno. Souhlasím s těmi, kdo kritizují špatně naplánovaný termín. Já tam byl kdysi na motorce ve všední den v červnu někdy ráno a byla to pohoda. Pak jsem tam projížděl ještě autem v sezoně a to byl výrazně horší zážitek. Byl jsem i na Stelviu, v Dolomitech, na Nockalmstrasse a pod., ale nejvíc se mi líbila Grande Route des Alpes ve Francii. Tam bych se rád opět vrátil, akorát je to poněkud dál.

AVENGER2008 (-13) napsal 26.06.2017 v 08:46+4

Ach jo , opět zmíňka o předraženém pivu . Bože proč to sem píšete kvůli tomu že patříme k somrákům z východu ?

poulie (8) napsal 25.06.2017 v 19:36-4

Karaya -> tak hlavně že si rozumíme, a víš co sem myslel. Ináč dyby sas dal na učení, toš bych snáď psal aj bez tech chyb. Taky ña sere dyš negdo komolí tu našu krásnů řeču. Nojo škoda že si enem ten řidič a
nadals tem učitelském pudom trochu víc.

No tak jsem udélal pár chyb no. Příště ti to pošlu k editaci, dáš mi email?

Karaya (18) napsal 25.06.2017 v 17:07+18

Nejsem starej, ale toto mě přivádí k šílenství.
smívání, přítelkiní, Linzu, ratíškovice, grossglockner, ani nemám chuť to vypisovat vše.
Kde je "Modesee"??? Mondsee bych věděl...
Nic proti článku, ale toto bere chuť.
Nejsem krysa z kanceláře, ale řidič s trochou úcty k češtině.
Bohužel je to dnes všem jedno.
Škoda.

Jirži77 (10) napsal 25.06.2017 v 05:54

Chlape, přesně jak píšou ostatní, musíš jet ve správný čas. Teď jsme tam byli 22.6.2017 (čtvrtek) a pecka. Provoz ok a počasí super. A vracečky jsme si naplno užili.
Měj se a kolama dolů

Fofrman70 (1) napsal 25.06.2017 v 01:10+1

Musíš jet v pravý čas a na správném stroji

//www.motorkari...asse-2016-36001.html

Fofrman70 (1) napsal 25.06.2017 v 00:24

Musíš jet ve správný čas a na správném stroji

//www.motorkari...asse-2016-36001.html

Cidas (7) napsal 24.06.2017 v 20:18

S Glocknerem mám podobnou zkušenost.. co se týká provozu... Ale krajina fantastická. Ale pokud bych měl dneska jet na nějaké alpské sedlo, vyhrává jednoznačně Stelvio... A nejen proto, že je zadarmo!

poulie (8) napsal 24.06.2017 v 16:42

Metal82 -> Možeš mi objasnit jak sis spojil to že se mi nelíbí GG a to že mám v autě ostřikovat ostatní motorkáře ?

blade6969 -> ano, každý si na to musí přijít sám.

blade9696 (1) napsal 24.06.2017 v 16:31

Heureka. To víš až ted?? :)

metal82 (30) napsal 24.06.2017 v 12:21-1+4

Ty jo, to psal nějakej typickej čech, kterej furt jen remcá. Možná jeden z těch, kterej si čistí sklo ostřikovačema, když jedu zrovna za ním. Za mě Alpy nejlepší na světě a budu tam jezdit pořád dokola, dokud udržím řidítka a i na GG. Byl jsem na něm 4x vždy si ho projedu dvakrát. Jednou nakochačku a jednou na tahačku . Jinak v kempech nespím, spím nadivoko. Taky jsem typickej čech a raději pošetřím a prokalím to.

bpun (242) napsal 24.06.2017 v 08:21+1

Já tam byl poprvé v životě před 2 lety, lidí bylo tak akorát, nahoře smrad z výfukových plynů, zfouknul jsme to celé za jeden den, nebylo to úplně nejhorší, ale zároveň nic o čem by se dalo vůbec něco psát...

FrancisR (22) napsal 23.06.2017 v 23:06

GG mám naposledy projetý předloni autem na počátku srpna. Příjezd od jihu v pondělí podvečer se slevou, silnice skoro prázdná. Ubytování v Berggasthaus Wallackhaus v placené zóně, ráno východ slunce na Edelweißspitze, pak znovu celé tam a zpět, snídaně v hotelu. ještě dopoledne se slabým provozem na vyhlídku Franty Pepy a v klidu odjezd do Itálie.
Jak píší ostatní, na GG v podvečer nebo brzy ráno (i v létě to často po ránu klouže) a ideálně mimo víkend.

Sefi21 (7) napsal 23.06.2017 v 22:17+2

Výhled z okolních kopců na jezero Lago di Caldonazzo u kterého jsme kempovali

a ještě přidávám jednu, jak jsme si to v těch serpentinách dávali

Sefi21 (7) napsal 23.06.2017 v 22:08

Osobně jsem byl na Grossglockneru třikrát a jak jedno české přísloví říká, "třikrát a dost" . S tím provozem jsme měli asi víc štěstí než ty, možná proto, že to je už pár let zpátky. Řekl bych, že rok od roku je Alpách víc a víc motorek i aut, ale občas se zadaří (hlavně dopoledne) a člověk si parádně užije. Za mě nejzajímavější část Alp jsou Dolomity . Navíc v Itálii jsou pasa bez poplatků a kempy jsou také levnější. Jen ten benzín mají drahej . Letos jsme kempovali u jezera Lago di Caldonazzo a paltili za 7 lidí, 7motorek a 5 stanů celkem 55 euro za den a kemp byl naprosto luksusní. V lepším jsme ještě nebyli

Předchozí
1 2 3