Přes Mont Blanc na Rivieru aneb jarní La Route des Grandes Alpes
Text: mause | Zveřejněno: 6.2.2014 | Zobrazeno: 39 128x
Kapitoly článku
11. den Grand Canyon – Monestyer (F)
292 kmPo dopolední projížďce kaňonem vyrážíme směr severozápad na Grenoble, což naznačuje, že směřujeme domů. Zastavíme se na krásné městské trhy ve městečku Riez a po A51 dojedeme do kempu u městečka Monestier de Clermont.
12.den Monestyer- Boden See (Ch)
568 kmRáno jsme navštívili hráz přehrady Lac de Monteynard-Avignonet. Pěkná výška. A následuje už pouze přesun, bez kulturních zážitků. Grenoble, Geneve, Bern, Zurich, Boden See. Přistáváme v zatím nejluxusnějším kempu See Horn na kraji jezera. Jdu se opět sám koupat. Je 31 stupňů a přijde to vhod. Strávíme noc ve vichru a bouřce a ráno intenzivně prší. Honza otáčí své superboty –na podřážkách jsou díry velikosti vejce třídy M.
No nekupte to za ty prachy :) .
13.den Boden See – Sušice (CZ)
640 kmČekáme proto do poledne, kdy se z lehka vyčasilo a vydáváme se z Dorbirnu 205-kou přes tyrolské Alpy, Bad Hindelang a Pfronten na čarovné zámky Neuschwanstein a Konigschloss. Tam už sezona rozhodně začala a nebylo tam k hnutí.
Následovalo rozhodnutí, kterým směrem domů. Počasí nic moc a tak vyhrála dálnice na Mnichov a Degensdorf. Plánovaný průjezd Passau se nekonal z důvodu povodní už i přes dálnice a tak přechod Železná Ruda nás přivítal až v 8 večer. Poté jsme se rozjeli každý vlastní trasou, Honza k sestře do Tábora a my po noclehu na divocha u rybníka kdesi u Sušic směr domov.
14.den Sušice – Telč
114 kmDopoledne zastavuji v Drhovicích, kde jsem sloužil vojnu. Je vidět, že to bylo již dávno….
V krásném slunečném dopoledni a 28 stupních přijíždíme na oběd domů, babička už čeká s řízkama a na návsi dostáváme vychlazené pivečko. Je totiž pouť.
video:
Kapitoly článku
Jak se Vám líbil tento článek?