Téma: Statni dluh nelze splatit
 
28.4.2010 v 11:13
Statni dluh, proc ho nelze splatit

Ptali jste se nekdy proc tak roste zadluzeni vsech zemi ? Proc jsou zadluzene vsechny zeme a komu ze to vlastne dluzi ? Proc je v islámské ekonomice pujcovani penez na urok brano jako kradez a tvrde trestano ? Pokusim se vam uplne jednoduchym způsobem vysvětlit jak funguje peneznictvi a bankovni systém.
Zeptejte se kohokoliv na jednoduchou otazku : odkud se berou peníze ?
Tapete ? Taky vůbec netusite ? Je to tim , ze ac se na všech skolach vyucuje složitá ekonomika, nikde se neuci jak vznikaji peníze.
Nebudu vas zatezovat k cemu slouzi centralni banka, k cemu jsou komercni banky, jake jsou pomery při vytvářeni penez novych vzhledem k rezervam.

Predstavte si banku , se základním kapitalem 111 kc, k ni si prijde pujcit 10 lidi každý po stovce a banka si uctuje rocni urok 10kc ..Pomer rezervy k pujcenym penezum je 9:1 tudiz banka na zaklade kapitalu 111 kc muze vytvořit na zaklade slibu splacene pujcky 1000kc. Do ekonomiky byly vytvořené nove peníze , potud je vsechno fajn, jenze prijde doba splaceni a zapomeli jsme na malickost, do ekonomiky bylo dano 1000kc, ale vracet se ma 1100, kde je ta stovka kterou banker pozaduje vratit ve forme uroku ? Samozrejme ze mezitím spolu lide obchodovali, vymenovali si zbozi, a vsichni budou mit na splaceni ......... vsichni ? Jeden bohužel ne, jeden prijde o dům, majetek a vse co zastavil milemu panu bankeri .
Ještě si opravdu myslite , ze za statnim dluhem, milionem exekuci v CR a dalšími spinavostmi muze levice, duchodci, nezamestnani, socky nebo cokoliv na koho se snazi odvest media pozornost ?

Edit : dovetek z diskuze,

Predpokladejme ze vis jaka je funkce centralni banky, jako dolivace penez do banky , na kterou by se sneslo prilis mnoho klientu a pozadovali vybrat sve vklady.

1. Nejaky Pepa z horni dolni, si ulozi v bance 5 000 kc
2. Banka musi cast penez prevest do centralni banky, u ktere musi mit kazda banka svuj ucet, obvykle se to deli 9 , tudiz nejakych 600 kc
3. Zbytek muze pouzit na uver .
4. Tak mame tady 4400 , to prijde Franta a chce si pujcit, samozrejme ze ty penize na neco potrebuje, tak je bezi utratit a svete div se, kde se ty penize zas objevi jako vklad

5. Podelime opet 9 , jako rezervu a na pujcky mame opet nejakych 3900 kc

Porad dokola se mi to ale nechce psat, tohle uz jsi pochopil ? nebo to mam vypocitavat dal a dal ???
No doposud bych to i akceptoval, jako vyborny motor ekonomiky. A souhlasim ze je to vyborne vymysleno, svym zpusobem to obdivuju

Bohuzel je tam takova malinka skulinka ..... urok
U uroku proste udelali soudruzi chybu Tedy soudruzi, zid by se asi nikdy nenazval soudruhem I kdyz na druhou stranu kvuli penezum si pred r.89 dovolili rikat jakkoliv Ale o konspiracnich teoriich tady urcite poslouchat nechces ze ?

Takze doposavad jsou vsechny pasiva prevedeny na aktiva, vse funguje jak ma , jenze zidak , ee promin banker chce z kazdych pujcenych penez zaplatit vic a vic, z jedne blbe vlozene petisicovky to muze byt silena castka, pocitat se mi opravdu nechce

Jenze tyhle penize jaksi v tomhle bordelu nikdo fyzicky, nebo alespon virtualne nevytvoril, v bance jsou vedeny jako zisk a v ekonomice jaksi chybi

Naposledy editováno 02.05.2010 20:43:51

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Statni dluh nelze splatit

28.4.2010 v 12:32 | Nahoru | #1
Dave81> Ani ne, ja se ptal meho zamestnavatele jestli ma tiskarnu na penize , jestli pokazde kdyz pracuji hodinu , vytiskne odpovidajici pocet penez, rikal ze ne.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Statni dluh nelze splatit

28.4.2010 v 12:33 | Nahoru | #2
Creck> Za tu hodinu něco vyrobíš a on to pak prodá-za peníze. Sorry, že to píšu jak pro batole, řekl sis o to. Už to tedy chápeš?

E: Jestli pro něj svou prací nevytvoříš nic hodnotného, je to tedy jiná. To by se asi měl zamyslet, zda tě potřebuje.

Naposledy editováno 28.04.2010 12:34:24

(reakce na) Statni dluh nelze splatit

28.4.2010 v 12:38 | Nahoru | #3
Creck> a cos cekal, ze rekne?

padělání či pozměňování peněz (i cizozemských) je posuzováno jako čin soudně trestný. V případě, že dospělý občan „pouze“ přechovává padělky peněz, hrozí mu trest odnětí svobody od 2 do 8 roků odnětí svobody, mladistvý může za takové jednání od soudu odcházet s trestním opatřením odnětí svobody na 1 až 4 roky. V případě, že však dospělý občan padělky peněz udá jako pravé peníze, hrozí mu přísný trest odnětí svobody od 5 do 10 let, mladistvému pak lze za takové jednání uložit trestní opatření odnětí svobody na 1 až 5 let.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist