globalmoto_duben_nolan





Téma: dilema: Vzdělání vs. Peníze
 
20.2.2010 v 20:18
O co jde?
Nevím, co chci. Argumentů mám dost pro obě možnosti, ale když se v duchu rozhodnu pro jedno nebo druhé, tak se necítím úplně spokojeně. Třeba mi pomůžete najít nějaké argumenty, jaké by mě předtím nenapadly. Beru i vtipné připomínky :)
Moje možnosti:
- Jít na prestižní doktorát
- Začít na vlastní pěst budovat aktiva
Problém: na obojí mám schopnosti, na obojí se hodím povahou, o doktorátu už nikdy více uvažovat nebudu (nebude na to čas), tenhle rok budou výborné ne-li neopakovatelné možnosti výdělku (na nemovitostech a forexové burze to vidím už teď)
- V podstatě jde v obou případech o vzdělání, jen jiného druhu

Skloubit tyto dvě možnosti jednoduše nejde - v cizí zemi nemůžu hned tak začít podnikat, protože nebudu rozumět místnímu prostředí, na druhé straně je třeba se plně věnovat tomu, co si vyberu, aby to nebylo nějaké šolíchání.

Pozn: Vlastně už jsem se rozhodl, ale chci tomu rozhodnutí rozumět. Je to tak trochu rozum vs. srdce.
Anketa: Vzdělání nebo s trikem na svět ?
Vysoká kvalifikace tvůj rozhled jenom zvýší
35%
17
Na škole jsi byl 19 let, je čas dospět
65%
32

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) dilema: Vzdělání vs. Peníze

21.2.2010 v 10:03 | Nahoru | #1

Natsu>To je takovej krasnej srdce ryvnej priklad...

"Jit studovat ma cenu jen za predpokladu, ze pak dokazes najit zamestnani v kterem vyuzijes vse co si studoval do plne sire... pokud si nejsi jisty ze neco takoveho najdes, pak je lepsi jit makat...



Tak to přeci není. Škola tě naučí myslet nějak v souvislostech a naučíš se tam učit ! To je jako když řekneš, že ti VŠ nic nedala - to je prostě každého problém, jak to využije.
-----------
Jinak znám hodně lidí co mají technickou VŠ a dělají něco v bance. Opačně, když má někdo ekonomickou VŠ, tak opačně to dost dobře nejde. Třeba titul PhD je jinak důkaz, že člověk dokáže opravdu sám něco v nějakém špičkovém oboru samotatně řešit na té nejvyšší úrovni - dobré z hlediska osobních ambicí a jistého vnitřního uspokojení no a v ČR, kde bude mít asi každý za chvíli nějaký titul z nějaké VŠ (se můžu po smíchy, když si někdo píše před jméno DiS)je to asi jedno. Na západ od našich hranic je PhD vnímáno i jako otázka prestiže - aby se stebou vůbec někdo začal ne nějaké téma vůbec bavit

Naposledy editováno 21.02.2010 10:05:32

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) dilema: Vzdělání vs. Peníze

21.2.2010 v 10:23 | Nahoru | #2

babuka>Tak to přeci není. Škola tě naučí myslet nějak v souvislostech a naučíš se tam učit !
-----------



K tomu je mozna skola dobra, ale ne nezbytne nutna. Myslet se naucis pri reseni problemu... a je fuk kde se s nimi sektas... A ucit se je hlavne o pravidelnosti uceni, pravidelnost je opet vlastnost, kterou muzes ziskat kdekoli, ale hlavne je to o tvem presvedceni a sile se ho drzet. A pokud myslis naucit se ucit se tak to je obor sam o sobe.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist