Téma: Malý výrobci mašin
 
19.2.2010 v 13:59
Male znacky Buell a Voxan konci. Zajimalo by mne, ciste teoreticky, jestli by tyto nebo podobne znacky prezili, kdyby se tolik neresil zisk. H-D zrusil Buell, protoze mu nevydelaval jak by si predstavoval. Prezil by kuprikladu ten Buell, kdyby to byla spis rodinna firma? Firma, kde se na zisk samozrejme taky hledi, ale ne az tak moc. Funguje tam spis tradice, jakasi cest a hrdost, a dalsi veci, ktere neumim dost dobre pojmenovat. Dle mne rodinna firma muze nejakou dobu fungovat “bez zisku“. Napriklad nebude tolik expandovat, bude se drzet spis svyho trhu (Buell=Amerika), atp. Znamena to samozrejme podnikat s rozumem. Staci aby mela na vyplaty, naklady na vyrobu, jakys takys vyvoj a samozrejme uziveni majitele. Jasne ze ta firma nesmi mit moc uveru. Proste podnikat pro uziveni, netlacit tolik na maximalni zisk. A az zase bude lip a firme se bude darit, muze zacit pronikat na dalsi trhy, vyvijet vic modelu...

3 reakcí na tento příspěvek Malý výrobci mašin

19.2.2010 v 14:51 | Nahoru | #1
Ja ale budu mit na vejplaty a platby dodavatelum a uzivim sebe. Jen nebudu mit nakou dobu zisk. Kdyz si mou motorku nekdou koupil, je valka sance ze prodam dalsi. Porad mam ale na mysli firmu s prirozenym vyvojem (zacatky kdesi v garazi, pomaly rozvoj financovany vydelanejma prachama, horizont 10 - 20 let), nikoli firmu postavenou na zelene louce financovanou uverama.

(reakce na) Malý výrobci mašin

19.2.2010 v 14:53 | Nahoru | #2
mmme> tak to potom nemáš žádnej problém a můžeš vesele fungovat

(reakce na) Malý výrobci mašin

19.2.2010 v 14:58 | Nahoru | #3

mmme>Ja ale budu mit na vejplaty a platby dodavatelum a uzivim sebe.



prezrad zdroj, tiez by sa mi taky system hodil.

(reakce na) Malý výrobci mašin

19.2.2010 v 22:08 | Nahoru | #4

mmme>Ja ale budu mit na vejplaty a platby dodavatelum a uzivim sebe. Jen nebudu mit nakou dobu zisk. Kdyz si mou motorku nekdou koupil, je valka sance ze prodam dalsi. Porad mam ale na mysli firmu s prirozenym vyvojem (zacatky kdesi v garazi, pomaly rozvoj financovany vydelanejma prachama, horizont 10 - 20 let), nikoli firmu postavenou na zelene louce financovanou uverama.



jenze neznas realitu. Kazda vyroba ma pridanou hodnotu. Z pridane hodnoty financujes mzdy, vyvoj, material, marketing, servis, splatky uveru a uroku, externi dodavatele polotovaru apod.
V soucasnem konkurencnim prostredi je firma v zisku rada, kdyz z celkovych trzeb ji zustane jako zisk tak 8%. Nektere firmy jedou i na 3% a jsou spokojene. Obecne ti kazdy ekonom rekne, ze pokud ma firma zisk pred zdanenim 10% z obratu, je to ekonomicky super firma.

Takze jestli rikas ze firma nebude mit nejakou dobu zisk, nikdy nedosahnes aby jsi byla na nule. Budto budes 1% v zisku, nebo treba 1% ve ztrate. A 1% ztraty mohou byt miliony, ktere tedy nekomu dluzis. Budto dluzis sama sobe a beres to ze zakladniho jmeni ve financni forme, nebo to dluzis bance (kontokorent) nebo nejakemu dodavateli. A komukoliv z veritelu dojde driv nebo pozdeji rpelivost. I kvuli tisicovce pak je mozne shodit ka dnu i velkou firmu.

Proste obecne, je vzdy potreba mit zisk. I kdyz minimalni
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist