Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?
 
21.11.2009 v 21:18
Jde o škaredý úmysl Prahy 8 vystěhovat zahrádkáře a postavit na jejich bývalých záhoncích a trávnících hřiště. Už to zkoušeli dříve a nepochodili. Teď jim zdá se hraje do karet nový územní plán . Myslíte že to je konečná ?

1 reakcí na tento příspěvek Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

21.11.2009 v 21:26 | Nahoru | #1
Záleží na tom, co říká územní plán, v jaké zóně, nebo ploše jsou pozemky a k čemu je lze dle územního plánu využít. Nejlepší je zjistit si přímo infromace na územním plánování, případně požádat písemně o územně plánovací informaci k předmětné parcele, či pozemku. Stavební úřad by měl sdělit možnosti výstavby a využití dle územního plánu, co je přípustné a nepřípustné. Pokud byl nový územní plán projednán a schválen, je závazný a musí se dodržet, nelze pak dělat výjimky.

Naposledy editováno 21.11.2009 21:35:47

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

21.11.2009 v 22:07 | Nahoru | #2
Lucka> Děkuju. Obešlu tedy stavební úřad. Zatím to nevypadá hezky. Na trávníku mi plánují SP a u angreštu ZMK .

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

21.11.2009 v 22:12 | Nahoru | #3

Big.One>Lucka> Děkuju. Obešlu tedy stavební úřad. Zatím to nevypadá hezky. Na trávníku mi plánují SP a u angreštu ZMK .


Ano to bude nejlepší, oni by ti to stejně měli sdělit sami od sebe, ale pokud změní územní plán, nenaděláš bohužel nic .. držím palce, ať to dobře dopadne

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

22.11.2009 v 21:51 | Nahoru | #4
Big.One> uzemni plan

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

22.11.2009 v 21:58 | Nahoru | #5
per.la> No magistrátní stránky jsem už prohlížel. Jenže je tam dost složitě vidět plány, schválené plány a skutečnost. Teď jde o to co bude ve skutečnosti. Jestli nás vypakujou někam na pole, nebo budeme zahrádkařit na dohled od domova.

Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

22.11.2009 v 22:07 | Nahoru | #6
pokud si uředník usmyslí, tak s tím nikdo nic neudělá, teda aspon ne v tomto státu. Bohužel

Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

23.11.2009 v 08:08 | Nahoru | #7
no územní plán udává závazně využití pozemků, ale kde není vůle a finance, tam nikdy nedojde k realizaci. U nás jsou v územním plánu pozemky pro stavbu rodinných domků, ale nikdy tam asi nebudou, páč pozemky nejsou obce, ale soukromých vlastníků, obec nemá na zasíťování atd... čili plál je plán a realita je jiná

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 10:36 | Nahoru | #8

Big.One>Lucka> Děkuju. Obešlu tedy stavební úřad. Zatím to nevypadá hezky. Na trávníku mi plánují SP a u angreštu ZMK .


Hele nevim přesně o jakou jde lokalitu, ale jen mě tak napadlo, co si pamatuju ještě ze školy, tak ZMK je městská zeleň krajinná, což jsou právě třeba ty zahrádky, tak možná není proč panikařit. Ale, co myslíš tím SP to teda nevím. Pro jistotu můžeš podat tu námitku, na který už tu odkaz máš. Na to má každý občan právo, a je velká pravděpodobnost, že na jejím základě může být územní plán upraven. Jestli jsem dobře pochopila, píšeš o současných úpravách, které se teď vyvěsily (právě k těm veřejným připomínkám). Plán jako takový bude finálně hotový až někdy v roce 2012, ne-li později

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 13:30 | Nahoru | #9
Lena0662> Ahoj. Dík za podporu. MZK znamená že tam bude park. SP znamená sportoviště.

2 reakcí na tento příspěvek Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 15:14 | Nahoru | #10
já bych to neviděl tak černě, jestli je pozemek tvůj, tak ti na něj můžou naroubovat sebekrásnější územní plán, ale pozemek je pořád ve tvém vlastnictví = de facto ti může být jedno jaké plánované využití v dané oblasti je úřadem předpokládané právě pro tvůj pozemek

problém může nastat v případě, že tvůj pozemek bude stát v cestě nějaké veřejně prospěšné stavbě ... což při SP může být např. nějaké hřiště a podobně, v tom případě ti ho vyvlastní

řešení:
každý se má právo vyjádřit ke změně územního plánu, pokud vím, návrh územního plánu zatím ještě nebyl schválen, takže máš možnost napsat na odbor územního plánování, že nesouhlasíš se navrhovanopu změnou

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 16:33 | Nahoru | #11
Stopka> tak tak, uzemni plan te muze omezit jenom pri tvoji budouci zmene vyuzivani pozemku, nebo pri planovani verejne prospesne stavby. do te doby si klidne pestuj angrest i kdyz to bude podle UP treba vodni plocha...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 17:26 | Nahoru | #12
Stopka>No na hřiště mu pozemek rozhodně vyvlastnit nemůžou, tak daleko ten socializmus u nás naštěstí ještě nedospěl.
Ale jinak bych tipoval že má zahrádku na obecním pronajatou s nějakou kratší výpovědkou a teď se bojí že o ni přijede, protože majitel - obec má jiný záměry.
Čau, Tom

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 18:05 | Nahoru | #13
TomElefant750> Přesně tak jak říkáš a ještě hůř. Parcela je z části na pozemku Českých přístavů a.s. a z části na pozemku Hlavního města Prahy. Obě části mají zatím status památkově chráněného území.
Názor radních z Prahy 8 je ale jasný. Přejí nám všechno hezké, až budeme pryč z našich zahrádek. A nejasně slibují že bychom (my zahrádkáři) mohli dostat příležitost jinde. Nikdo neví kde .

1 reakcí na tento příspěvek Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

24.11.2009 v 18:32 | Nahoru | #14
Big.One: proč nechceš respektovat(ve smyslu uznat, pochopit) vlastníka pozemku v tom, že je to jeho majetek a může si o něm rozhodovat v rámci nějakých právních a smluvních možností. Tu zahrádku máš pronajatou, víš že ji máš pronajatou a víš že kdykoliv může přijít výpověď za podmínek daných smlouvou o pronájmu. Věřím, že k té zahrádce máš vztah, nechal jsi tam spoustu práce a času, ale zamysli se jak by se ti líbilo, kdybys ty někomu pronajal pozemek, za nějaký ten rok se rozhodl že si na tom pozemku chceš postavit domek a nájemce by ho nechtěl uvolnit, že toto nebo támhleto

Nemyslím to zle, jen nabízím jiný úhel pohledu, tak se doufám nebudeš zlobit...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

25.11.2009 v 08:25 | Nahoru | #15
joone>
1)proč nechceš respektovat… Já řádně platím nájem, neusiluju o získání do vlastnictví, nepoškozuju pozemek. S jedinou výjimkou nikde v threadu netvrdím že jde o můj majetek. Výraz „pryč z našich zahrádek” chápej klidně tak, že tam ty zahrádky a zahrádkáři byli desítky let před tím, než se narodili současní úředníci. Dokonce to bylo za jiné republiky.
2)Tu zahrádku máš pronajatou… Až bude nájem končit, podle smlouvy mám od města jednoletou výpovědní lhůtu. Místo řádné výpovědi nám městští úředníci lepí na nástěnku nepodepsané vzkazy o nevyhnutelném pokroku.
3)Věřím, že k té zahrádce máš vztah… Já už jsem jednou zažil vystěhování za zahrádky. V Praze 6 na jejím místě stojí hotel Pyramida. Tehdy byl nezbytný pro revoluční odborové hnutí. Kdo si na něj dnes vzpomene?

A co se argumentů radnice týká. Na místě kde jim chybí ZMK jsou akry stříhané trávy a ovocné stromy. V bezprostřední blízkosti jsou Thomayerovy sady včetně dětského hřiště. Doslova pár kroků od budoucího SP funguje lanové zábavní centrum.

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

25.11.2009 v 09:50 | Nahoru | #16
Big.One> tvoji situaci naprosto chapu. moji rodice byli ve stejne situaci. u domu kde rodice vlastni byt mel kazdy majitel v najmu i zahradku cca 10m od baraku. ted uz tam 6 let stoji 4 patrova obluda zakryvajici vychod slunce. Mesto si tam proste postavilo mestsky archiv. neudelas proti tomu nic.
v podobne situaci je i nyni moje pritelkyne, ktere vcera oznamili, ze mesto schvalilo prodej objektu, ve kterem si pronajima prostory na svuj masersky salon. V objektu je jeste kadernictvi, manikura, kosmetika, solarko, aerobik centrum. Proste tam pracuje celkem 15lidi. objekt by zaslouzil rekontrukci, tak to mesto proste chce prodat a prvni navrhy jsou 10tis za m2. To samozrejme nikdo z dotycnych neni schopny zaplatit.
tak ted muzou jen projevit nesouhlas se zamerem mesta, to pri nejblizsi schuzi jejich nesouhlas smete ze stolu. a budou vsichni nahrani.

Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

25.11.2009 v 09:58 | Nahoru | #17
v případě že jsi v pronájmu tak máš smůlu, s tím nemůžeš vůbec nic dělat, vlastník pozemku se rozhodne co bude s pozemkem dělat ... s tím nic nezmůžeš, to že máš k zahrádce citový vztah a že jste tam historicky byli v pronájmu x-desítek let vůbec nic (právně)neznamená

v tomto případě máš tedy jedinou možnost a to najít si jinou zahrádku

(reakce na) Vyzná se tu někdo ve změnách územního plánu?

25.11.2009 v 15:12 | Nahoru | #18
Big.One> No pokud máš roční výpovědní lhůtu, tak dokud ti ji řádně nevypoví, tak si na nástěnky můžou psát třeba že tam bude letiště pro UFO, tak nestahuj kalhoty když brod je ještě daleko . Chápu že je to nepříjemný, jediná šance je asi dojít na další schůzi zastupitelstva a ptát se, stěžovat si, předkládat petice...-ale nemusí ti to bejt nic platný.
Čau, Tom
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist