globalmoto_kveten





Téma: ridic C nebo C+E
 
31.12.2023 v 23:05
Kolik ted vydela v CR ridic C nebo C+E, ale ne v mezinárodní dopravě, ale pouze takový, který se každý den vrací domu? Ted se dívám na různé inzeráty, no a nějaká slova to není.
Nekteri (a to dokonce v MKD) nabízejí az cca 60 tisíc hrubého. No jo, ale to je na ruku nějakých 50 a to jsem mel i jako blbej skladnik (v Anglii)
To uz se radeji ani neptam, kolik vydala ridic dodavky - to nebude pres 30 čistého

At to pocitam jakkoliv, tak proste nevim, jak to delaji normalni lidi, ze nijak vycházejí s prachama.
To mam tady zůstat v UK navždy?!

3 reakcí na tento příspěvek ridic C nebo C+E

8.1.2024 v 09:09 | Nahoru | #1
Na základce jsme měli možnost chodit na nemcinu a angličtinu. Dokonce od první třídy,ruština byla tuším od čtvrté povinná.

(reakce na) ridic C nebo C+E

8.1.2024 v 10:21 | Nahoru | #2

nemako píše: Na základce jsme měli možnost chodit na nemcinu a angličtinu. Dokonce od první třídy,ruština byla tuším od čtvrté povinná.


Tak to bude Maco asi dyzydént

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ridic C nebo C+E

8.1.2024 v 10:26 | Nahoru | #3

nemako píše: Na základce jsme měli možnost chodit na nemcinu a angličtinu. Dokonce od první třídy,ruština byla tuším od čtvrté povinná.


Jo, nějaký takový možnosti byly. Už si to moc nepamatuju, od pátý třídy byla denně ruština, povinná, a D / GB byl v naší škole něco jako zájmovej kroužek, odpoledne. Učili to teda český učitelky, ale nějaká (byť nevalná) možnost dostat se k anglině byla i za komančů. Němčina byla normál, dokonce si pamatuju na takovou oranžovou učebnici, kde byla na konci notová osnova k nějaké německé dětské písničce. A pod těma notama byly slova, a v nich německy psaný hlas kukačky "kuck - kuck, kuck - kuck", což nám tehdy v pátej třídě připadalo velmi srandovní

(reakce na) ridic C nebo C+E

8.1.2024 v 13:08 | Nahoru | #4

nemako píše: Na základce jsme měli možnost chodit na nemcinu a angličtinu. Dokonce od první třídy,ruština byla tuším od čtvrté povinná.


To jste měli nějaký nadstandard. V celkem velké obci na okraji Prahy jsme měli slušnou základku. Ale žádné takové možnosti nebyly. Na prvním stupni nic ani volitelně, na druhém povinná ruština a pro nejvyšší ročníky volitelné základy němčiny. Po revoluci (to jem byl ve čtvrté třídě) byl na druhém stupni povinný jeden cizí jazyk - volitelně mezi ruštinou, angličtinou a němčinou. Ruštinu hned zrušili pro naprostý nezájem. Nešlo ale mít volitelně dva, protože se třída rozdělila do dvou učeben a výuka obou jazyků probíhala vždy současně.
Nevím jak němčina, ale výuka angličtiny byla zoufalá a téměř zbytečná. Učila ji stará ruštinářka, co se tu angličtinu učila s náma a byla sama jen o lekci napřed. Hodně angličtiny jsem měl na střední, kde byla povinná a k ní si člověk musel přibrat volitelně další jazyk. Naučit se dobře anglicky mi ale trvalo až do půlky vejšky.

Jsem rád, že moje děti mají výuku angličtiny na dobré úrovni už od první třídy. Rozumět a domluvit se anglicky je dnes už součást gramotnosti, jelikož je to prakticky univerzální světový jazyk.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist