globalmoto_kveten





Téma: ridic C nebo C+E
 
31.12.2023 v 23:05
Kolik ted vydela v CR ridic C nebo C+E, ale ne v mezinárodní dopravě, ale pouze takový, který se každý den vrací domu? Ted se dívám na různé inzeráty, no a nějaká slova to není.
Nekteri (a to dokonce v MKD) nabízejí az cca 60 tisíc hrubého. No jo, ale to je na ruku nějakých 50 a to jsem mel i jako blbej skladnik (v Anglii)
To uz se radeji ani neptam, kolik vydala ridic dodavky - to nebude pres 30 čistého

At to pocitam jakkoliv, tak proste nevim, jak to delaji normalni lidi, ze nijak vycházejí s prachama.
To mam tady zůstat v UK navždy?!

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ridic C nebo C+E

5.1.2024 v 21:48 | Nahoru | #1

assassin píše: maco: za to, ze neumis nemecky muze nekdo jinej nez ty? to je dobrej vtip. tvaris se jakoze jsi sectelej ... to jsi jeste necetl o lidech co se sami naucili nekolik jazyku? moje mati se za sociku naucila nemecky a urcite je starsi nez ty, muj stryc se za sociku naucil krome rustiny jeste anglicky, nemecky a francouzsky



Koho z vás včetně tebe napadlo třeba v osmi nebo deseti letech že se chcete učit jiný jazyk než ten který jste brali ve škole, to bych chtěl vidět
A tvoje máti měla možnost učit se německy kde, v Horoměřicích že Kdy s tím začala a kdy s tím skončila a byla celou dobu doma, že? Já jsem ve 13 letech dělal přijímačky na střední školu a od čtrnácti jsem byl internován 500 km od baráku.

A to samé s angličtinou, kde jsem se to mohl asi tak učit, možná mě napadne jedině tak v rádiu na VKV vlnách amerického vysílání pro Východní Evropu Hlasu Ameriky rušeného komunistickýma rušičkama který jsem stejně jako Svobodnou Evropu a Radio Luxembourg poslouchal od desíti let ale tam pokud vím žádné kurzy angličtiny nebyly.

To stejné po revoluci, pokud si někdo myslí že týden po listopadu 89 se mohlo někam jít do kurzu angličtiny, tak to je pěkný dement To ještě nějakou dobu trvalo, než byly dostupné a inzerované kurzy angličtiny kterou musel za prvé někdo umět, většinou to byli zahraniční lektoři kteří tu začali přijíždět, my jsme měli v kurzu bývalého vojenského poradce který byl roky v Egyptě a taky musela být dostupná literatura, slovníky, mluvnice a to taky trvalo než se to dostalo na trh a mohl sis ji koupit v knihkupectví, to neměl každý doma v šuplíku.

Já mám ještě kromě knížek nějaké interaktivní kurzy angličtiny na CD Romech které mi přišly poštou z New Yorku protože asi před dvaceti lety jsem se několikrát pokoušel získat US Green Card s pracovním povolením.

A k té němčině, asi půl roku po revoluci otevřelo Švýcarsko pro Československo pracovní trh a umožnilo vybraným profesím stáže v minimální délce půl roku s možným prodloužením kdy Švýcarská Federace kompletně hradila ubytování včetně stravování a finanční podporou 1000 CHF na osobu, jednalo se zejména o obory gastronomie, hotelnictví, zdravotní sestry atd a krom jiného taky můj obor v Polygrafii, inzeráty vycházely v novinách MF kterou jsem si kupoval, jedna z podmínek kromě vystudovaného oboru ale byla přezkoušení z německého jazyka na kterou bylo nutné se dostavit a absolvovat, kolik ale takových lidí v republice kteří měli učňák a uměli německy v republice asi bylo, myslím že asi moc ne.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ridic C nebo C+E

5.1.2024 v 22:08 | Nahoru | #2
maco> Ty tak kecáš. Celkem dobře si z knihovny rodičů pamatuju učebnici Der, Die, Das. Koukám na ní. Vydalo jí SPN a vycházela pravidelně od roku 1963. Ono bylo i přátelský Německo tenkrát, víme?

Kromě Němčiny jsou tam i učebnice Španělštiny a Angličtiny. Oba se učili doma, sami. Holt neměli ty klacky pod nohama, jako ty...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ridic C nebo C+E

5.1.2024 v 22:20 | Nahoru | #3
maco> ja jsem tu naplava, puvodne jsem z male prdele u Pribrami, stejne jako moje mati... uroven nasi vesnicke skoly byla tragicka jeste v dobe kdy jsem tam chodil ja. Jinak samo, zacal jsem se sam ucit anglicky jeste za komancu, hlavne kvuli pocitacum kterym jsem v te dobe propadl...
Mati se samo ucila taky sama, uplne mimo skolu... kupodivu, moje rodina je pomerne vzdelana a vedeli jsme, ze za zeleznou oponou ziji lide co mluvi jinou reci, maji se lepe a bylo by fajn byt pripraven na komunikaci s nima. Navic mame cast rodiny v USA, takze opet, nejaka motivace byla vzdy.

Ja vetsinu toho co umim jsem se naucil mimo skolu a hlavne protoze jsem chtel. bavi me se zlepsovat a ucit se nove veci.

To, ze neumis jazyk predku ke kterym se z meho pohledu hrde hlasis mi prijde docela zvlastni a tve vymluvy mi prijdou smesne, ale vis jak, je mi do toho hovno... ja sam trochu nemecky mluvim, anglicky taky... takze ja nemam proc fnukat a po ostatnich je mi vis co

jak pise kolega vyse, daly se sehnat ucebnice, casopisy a dokonce i ucitele, kdyz se clovek zajimal a snazil tak se proste dostal k nekomu znamemu co jazyk ucil. Urcite za hranice nezmizela veskera inteligence a studovani lide umeli vice jazyku nez rustinu i za komancu...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ridic C nebo C+E

11.1.2024 v 12:54 | Nahoru | #4

maco píše: To stejné po revoluci, pokud si někdo myslí že týden po listopadu 89 se mohlo někam jít do kurzu angličtiny, tak to je pěkný dement

Ja som sa anglicky učil, ak sa dobre pamätám, už v 88.-om. Šlo to, nie všade, asi nie pre každého, ale nebolo to tak, ako to popisuješ Ty.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist