motozem_rijen

Téma: Oblečení na moto
6.9.2020 v 17:58
Zdravím divočáci.
Nedávno jsem si koupil bike...xsr 700 a přemýšlím o oblečení. Nechci kombinézu...navíc si myslím, že se na moji yamahu moc nehodí. Přemýšlím tedy buď o kevlarové mikině, anebo chráničovou vestu, na kterou si pak můžu vzít cokoliv.

Kalhoty - kevlar/kůže?

Chci jezdit spíš klidný jízdy, za hezkýho počasí. Žádný deště zimy atd...teda když mě to někde nepotká...

Budu rád když poradíte.

Naposledy editováno 06.09.2020 18:11:51
Předchozí
1 2 3 4
Následující

Oblečení na moto

6.9.2020 v 18:21 | Nahoru | #1
Šel bych do kevlarových riflí a kožené bundy. Na Tvoji Yamahu nějaký klasický design...

Oblečení na moto

6.9.2020 v 19:34 | Nahoru | #2
kevlarová mikina je dost nepraktická - chrániče je strašně lehký posunout díky celkově pružný látce, jak to má tři vrstvy (bavlna, aramid, síťová podšívka), je v tom vedro, když zrovna nejedeš a jak se rozjedeš, tak to zas snadno profoukne, což se vždycky nehodí.

Chráničová košile působí mnohem bezpečněji, no pořád je to dělaný pro enduro a MX, takže při šoupání o asfalt se to snadno roztrhá. A oblíkat si přes to obyčejný oblečení jo, ale musí to být volnější, abys tam nacpal chrániče.

Normální motobunda (ať už kůže nebo textil) je pro drtivou většinu situací nejlepší kompromis.

Oblečení na moto

6.9.2020 v 19:41 | Nahoru | #3
Konečně někdo založil téma jaký si koupit hadry na moto.Takový tady ještě neni ! Až si koupíš něco na sebe založ tema jakej nepromok,někde tě ten deštík potkat může.
No a potom už zbyde akorát zazimování motorky.

3 reakcí na tento příspěvek Oblečení na moto

6.9.2020 v 22:20 | Nahoru | #4
No jo A10 nejsi náhodou z tej chytrej Prahe? Vy pražáci aby jste furt neměli keci.

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 07:20 | Nahoru | #5

Kajatko píše: No jo A10 nejsi náhodou z tej chytrej Prahe? Vy pražáci aby jste furt neměli keci.


Tak minimálně si třeba A10 zjistil ze témat co koupit za oblečení je tady možná 2500
Krom toho třeba jsem viděl chraničovou vestu jak vypadá po pádech v motogymkhane při 20km/h
Plus kevlarova mikina taky není žádný zázrak
A dat tomu korunu, co se designově nehodí na xsr je taky úvaha za 100 bodů

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 08:09 | Nahoru | #6

Kajatko píše: No jo A10 nejsi náhodou z tej chytrej Prahe? Vy pražáci aby jste furt neměli keci.Když už tak kecy, vy vidláci byste se aspoň mohli naučit základy českého jazyka na úrovni základní školy.

K tématu - chráničovou vestu jsem měl půjčenou v těch největších pařácích. Je paráda jak to větrá, ale nevěřím tomu, že když bych se klouzal po asfaltu tak to nebude za chvíli na hadry. Přeci jen je to spíš do terénu kde padneš v malé rychlosti a zůstaneš "na místě". Úplně náhodou jsem cca před měsícem koupil letní bundu v Globusu (to dostanu od místní módní a bezpečnostní policie za uši ), má to velký síťovaný panely a vypadá to, že vydrží rozhodně víc než ta vesta s mikinou. Byla v tom i nějaká "igelitová" vložka, ta šla samozřejmě hned ven, ale možná v chladnějším ránu se bude hodit. Ale mám ještě klasickou koženou bundu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 09:26 | Nahoru | #7

Kajatko píše: No jo A10 nejsi náhodou z tej chytrej Prahe? Vy pražáci aby jste furt neměli keci.No jsem ,jak jsi to poznal ? Neuvěřitelný ! A tobě se nezdá ,že tohle tema je tady tisíckrát omletý a informace lze získat na netu v prodejnách a kdoví kde všude ?
Takže to neni o tom kde bydlíš,ale o tom jestli jsii schopen si poradit a pokud zde někdo položí takovej dotaz, tak pochybuju o tom jestli je vůbec schopnej samostatný existence.A to nemluvim o tom ,že chce oblečení na klidný jízdy a hezké počasí.Měl by to blíže specifikovat : ,, poraďte mi oblečení určené na rychlosti od 60 km/ ho- 90 km/hod s maximálním náklonem v zatáčkách 15 stupňů do teplot 22 s oblačnou až jasnou oblohou ".

1 reakcí na tento příspěvek Oblečení na moto

7.9.2020 v 09:31 | Nahoru | #8
Tak, mě už nebavilo se pařit a zároveň aby to fungovalo, tak mám totok:

Bundomikina :
https://www.motojoma...s-bunda-segura-kurt/

A do ní :
https://www.motozem...ic-revit-seesoft-kn/

K tomu naprosto nejlepší gatě co se prodávají - a mají LEVEL 2 :
https://www.4sr.cz/e.../club-sport-d94.html
plus kyčle: https://www.4sr.cz/...ni-chranice-d25.html

Když se večer ochladí
https://www.motozem....revit-cyclone-2-h2o/

A když i zaprší:
https://www.motozem....evit-acid-h2o-cerne/

Botky když není moc hezky a hrozí i chcanec , a nebo jedu víc než pocuk po okolí - bezpečnější L2( kalhoty můžou i vrchem, nebo když je mokro tak dovnitř:
https://www.motozem....revit-gravel-outdry/

A botky na většinu normálního ježdění. V tom chodím celý den včetně těch 4SR strečových riflí, třeba v práci nebo tak. I teď to mám na sobě.
https://www.motozem....rku-revit-scout-h2o/

Rukavice https://www.motozem...hyperion-cerno-bile/
když je teplo, tak ještě mám krátké lehké rukavice Probiker, ale vozím je jen na motardu, který má tenký gripy, na V Stromu s vyhřívanýma mě bolely ruce.

Na dálky nebo hnusný počasí helma Shoei neotec nebo LS2 Metro Evo s kšiltem, na pocuky lehká MX a sluneční brýle dovnitř ( pro tebe tedy ne, ale nebál bych se otevřené s plégem = váha ).
Ta LS2 je těžká , rozvrzaná, hlučná. Shoei supr, ale drahá.

Ačkoliv mám komplet Revit Sand ( cenduro), se všemi těmi dementními vložkami , letos jsem ho nevezl, akorát teď když je už chladněji, tak si beru bundu místo té segury.
Nepromoky tyhle konkrétní z odkazu jsou vyloženě kapesní, ten vršek používám dost pokud jsem v mikině jako neprofuk, když se ochladí večer. Mám to motorce strčený za plastem, nebo v kapse.
Byl jsem takhle i letos v Rumunsku, byl hic a bylo to perfektní. Akorát s těmi nepromoky se to chce naučit , musí se vzít striktně než začne pršet, protože ty hadry jinak nasáknou vodu hned a nevyschne to. Rifle pak samozřejmě do bot, jinak je z toho knot. Ale ty strečový rifle s tím nemají problém. Když je velká zima, trochu v nich táhne na koule

Asi to na cenduru nebo motardu nevypadá úplně jako z titulní stránky, ale jezdí se v tom parádně a zároveň je to na dobré úrovni bezpečnostně. Na tvou motorku se to hodí úplně, akorát bundu na chladné počasí to chce stylovou koženou . Pokud bych později nahrazoval tu Seguru, tak od 4SR. Je i levnější ta riflová a mají tam i hezký ty kožený co by se hodily na tu XSR https://www.4sr.cz/e-shop/bundy-c2.html

Naposledy editováno 07.09.2020 10:25:40

Oblečení na moto

7.9.2020 v 10:01 | Nahoru | #9
No snad si kolega vybere !

3 reakcí na tento příspěvek Oblečení na moto

7.9.2020 v 10:07 | Nahoru | #10
Na tenhle druh motorek asi normálně kevlarový rifle a koženou bundu (oboje s chráničema), vyšší boty (třeba gore-tex, aby se haxny moc nepotily), dobrý kožený rukavice, nějakej šátek kolem krku (aby nedřel zip) a samozřejmě dobrej kbelík na makovici. Žádná věda. V kombinéze, v hadrech na krosku nebo po čoprácku otřásněnej by na naháči člověk vypadal jako piča, to snad napadne každýho. O všem už se tu psalo dost, tak jen nebejt línej a místo novejch vláken si Honzo raději pročti ty starší.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 10:56 | Nahoru | #11
Codo>

Ještě bych dodal, že největší nepřítel bezpečnosti je lenost a nejlíp se jede v tričku. U mě to platí ve velkým, protože jsem z doby, kdy se to neřešilo tolik a na cendurech jako třeba DR , XT600 jsem lítal v pantoflích celý léto - oblíkal jsem se jen na MX. Do krámu pro cigára se někdy jelo s jednou botou, protože ty motorky tehdy většinou neměly starter a neteplá suzuki DR šla blbě startovat

Takže jsem volil ty hadry i s ohledem na to, aby nebyly otravný. Abych se ráno nemusel pracně do něčeho soukat, přemejšlet jestli si dnes vzít vložku do bundy a kam s ní pak, až se oteplí. A pak se někde převlíkat , stěhovat věci z kapes...Tady v těch riflích a botách není problém skočit v práci do auta a někam jet, přestože mají komplet chrániče.

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 11:08 | Nahoru | #12
Kafoholik> jj, však taky poprvé, ještě za hodně mlada, jsem lehnul na fichtlu jen v trenkách a tílku. Já dole, na mě fichtl a nahoře brácha ) Dnes ty strečový rifle s chráničema jsou fakt v poho. Bundy mám dvě - jedna kožená 4SR perforovaná, supr pro teploty nad dvacet stupňů, a pak Trilobitku riflovo-koženou na teploty do dvaceti. Ve větší kose stejně nejezdím nikam dál, už na to nemám chuť ani roky, a na lokální poprcávání je to jedno. Co mě ale mile potěšilo jsou ty goretexový kopyta. Ty nemaj chybku, pařák a když se zuju, ponožky suchý. Nechápu

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 11:10 | Nahoru | #13
Kafoholik> jo mimochodem - ta zmiňovaná vložka do bundy a kam že to s ní? Nám NCčkářům je to jasný: přece do falešný nádrže...
V praktičnosti je NC nedostižný

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 11:26 | Nahoru | #14
Codo> Ja když potřebuju něco praktickýho jedu autem

Oblečení na moto

7.9.2020 v 11:26 | Nahoru | #15
kalhoty 4sr clubsport, nebo jak se to jmenuje. mam je, sou fakt super, chranice drzi, neni v nich vedro a kdyz je zima, tak to taky jde. fouka v nich akorat na pytel trochu

Bundu si musis zkusit, ja chtel kuzi, ale proste se mi nepodarilo najit takovou, aby mi sedela a zaroven se mi libila. A to sem zkousel vsechno od Dainese, Alpiny, 4sr...Nakonec sem skoncil s Alpinestars T-GP Plus V3 a sem spoko.

Boty si kup vysoky, ne kotnikovy. Helmu idealne takovou, ktera ma samozatmavovaci plexi, kdyz sviti tak ho mas cerny, kdyz nesviti, tak pruhledny a nemusis nic resit.

S oblecenim ti bohuzel nikdo neporadi, muzes si nacist co chces, ale pokud se v tom nebudes citit dobre, tak je ti to k nicemu.

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 11:28 | Nahoru | #16

assassin píše: Codo> Ja když potřebuju něco praktickýho jedu autem


máš to fakt jednoduchý

2 reakcí na tento příspěvek Oblečení na moto

7.9.2020 v 12:15 | Nahoru | #17
Koženou bundu, nejlépe černou, z 3,5 mm hovězí kůže s podšívkou, bez větracích otvorů...to bude v hezkém slunečném počasí příjemné svezení....

Pokud kevlarové rifle, tak s dostatečně velkými větracími otvory, dnes se prodává kdeco v čem se člověk obratem zapaří....

k tomu bundu textilní, s kozí kůží maximálně na ramenou a na loktech, s integrovanou membránou, nejlépe goretexovou, množstvím větracích otvorů a reflexními prvky ( kvůli bezohledným řidičkám)

Naposledy editováno 07.09.2020 12:16:59

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 12:34 | Nahoru | #18
Codo> Tak určitě. Ty odkládačky jsou obecně problém. Ale on má XSR, tam to taky nebude moc bohatý na prostor.

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 13:22 | Nahoru | #19
CRF1000> Ty 4SR clubsport právě kevlar prakticky nemají, takže prodyšný jsou super. Ještě mám trilobitky a ještě jedny a v těch je hic.

Právě tady ta 4SR Rowdie mi přijde dost dobrá, bude to u mě následník po bundomikině https://www.4sr.cz/...nim-jacket-d130.html

Taky level2, akorát doplnit páteřák. Já mám sendvič od Revitu, přehazuju z bundy, ale tady koupit rovnou ten jejich a je klid. Navíc ta bunda jde sepnout s gatěma klasicky zipem, já musel na bundomikinu našít zip. Gatě ho mají origo a s většinou hader to je kompatibilní, včetně bundy od Revitu...

Ono tak, já jsem předtím bral pokud možno Revit, protože se mi to líbí atd, ale bacha na ty levnější produkty. Kvalitní jsou, ale rozhodně ne tak vymazlený, jako ty drahý. Není to špatný, ale není to ono. Takže tam pak jsem přešel na 4SR, protože je s nima super domluva a jsou to lidi co tu bezpečnost hodně řeší. Líbí se mi styl - střihy a ceny jsou taky fajn.
Samozřejmě, pak je tu PSI, ale to mi nějak nejde pod nos vzhledově a ty ceny jsou většinou tragický...

Naposledy editováno 07.09.2020 13:30:46

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 13:36 | Nahoru | #20
A10> omlety ne ale od toho je tu forum aby jse sem psalo . Ale vždycky nějaký chytry prazak bude mít blbou připomínku. A češtinu si strčte do prdele.

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 13:54 | Nahoru | #21

Codo píše: Na tenhle druh motorek asi normálně kevlarový rifle a koženou bundu (oboje s chráničema), vyšší boty (třeba gore-tex, aby se haxny moc nepotily), dobrý kožený rukavice, nějakej šátek kolem krku (aby nedřel zip) a samozřejmě dobrej kbelík na makovici. Žádná věda. V kombinéze, v hadrech na krosku nebo po čoprácku otřásněnej by na naháči člověk vypadal jako piča, to snad napadne každýho. O všem už se tu psalo dost, tak jen nebejt línej a místo novejch vláken si Honzo raději pročti ty starší.No vidiš ,tady to máš přesně popsaný:nesmíš vypadat jak piča

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 13:56 | Nahoru | #22

assassin píše: Codo> Ja když potřebuju něco praktickýho jedu autemJakou rychlostí a za jakýho počasí pojedeš?

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 14:04 | Nahoru | #23

Kajatko píše: A10> omlety ne ale od toho je tu forum aby jse sem psalo . Ale vždycky nějaký chytry prazak bude mít blbou připomínku. A češtinu si strčte do prdele.


Kdybys radši místo těch slintů poradil co na sebe na klidnou jízdu do hezkýho počasí,ale ty nevíš,co ?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 16:35 | Nahoru | #24
Kafoholik> To ani není možný ze dokážu jezdit celoročně v jednodilce od Spidi a přes do chladu bundu od scott....a Ty hned 2 narvaný skříně

(reakce na) Oblečení na moto

7.9.2020 v 19:07 | Nahoru | #25
Gahan37> tyjo kdo by se do toho furt soukal x krát denně...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

8.9.2020 v 00:58 | Nahoru | #26

CRF1000 píše: Koženou bundu, nejlépe černou, z 3,5 mm hovězí kůže s podšívkou, bez větracích otvorů...to bude v hezkém slunečném počasí příjemné svezení....Pokud člověk většinu času tráví vysedáváním na benzince, tak asi nic moc, ale za jízdy není kožená bunda žádný problém. A když už jsou pořádná vedra, tak si spustím zip o pár cm dolů a hezky to fouká pod bundu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

8.9.2020 v 10:10 | Nahoru | #27
Modra_Vafle> myslíš zip těch kevlarových riflí? proč jej nespustíš úplně?
když si ještě do rukávů vložíš ty větrací trubky, co si nadšenci tisknou na 3D tiskárnách k vylepšení neprodyšných laciných oděvů, bude průvan ještě intenzivnější ...

Naposledy editováno 08.09.2020 10:11:19

Oblečení na moto

8.9.2020 v 11:23 | Nahoru | #28
Přispěji také svojí troškou Kupoval jsem letos vše nové (jsem nováček). Mám naháče, takže v té době jsem o kombinéze neuvažoval, bylo horko, jezdil jsem i do práce a člověk se chtěl sladit se strojem..... Řešil jsem kevlarové Jeans a textilní bundu, ale zároveň podmínkou bylo, aby oblečení splňovalo bezpečnostní Level 2. Takže nakonec jsem skončil u:

Bunda 4SR (Level 2 T+): https://www.4sr.cz/...xed-classic-d50.html
Kalhoty Kevlar Jeans 4SR (Level 2 T+): https://www.4sr.cz/...-sport-grey-d95.html
Páteřák + hrudní chránič Zandona: https://www.mcf.cz/...cm-2307-cerny-level2
Boty StylMartin (ano, zde je to spíše styl než bezpečnost ): https://www.mall.cz...qEAQYCSABEgIy8vD_BwE

Kalhoty mě perfektně sedí, bunda za čas trošku povolila, budu ji muset šoupnout du sušičky, aby se zase trošku smrskla Vše za mě pohodlné a vypadá to i dobře, což měl být cíl. S ohledem na případné nechtěného pádu a klouzání by byla jednoznačně lepší kůže a zde bych mé bundě moc nedůvěřoval (doufám, že to nikdy nenastane).

Na jaro však půjdu do kůže, do pořádných bot jelikož chci zkusit okruhy a tam bych v textilu nejel . Do práce samozřejmě bude stále textil, na projížďky kůže. Nicméně i u kombinézy stále vybírám a jsou tam značné rozdíly v chráničích, takže jen tohle si jen pohlídám, jelikož rozdíl v ochraně mezi Level 1 a Level 2 je při nárazu značný.

Zde se rozebírá bezpečnost a označení jednotlivých Levelů: https://www.motorka...-obleceni-40605.html

Tak dobře vyber

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblečení na moto

8.9.2020 v 11:25 | Nahoru | #29
Modra_Vafle> V letních vedrech umírám i nahej, za jízdy se to v kůži fakt nedá a to mám PSIčko s celkem dobrým větráním. Vyloženě letní bunda je o třídu jinde, ale uznávám, že oproti jiným jsem chladumilný tvor (týden v létě u moře je pro mě nejčernější noční můra ).

(reakce na) Oblečení na moto

8.9.2020 v 11:38 | Nahoru | #30

panTerek píše: Modra_Vafle> V letních vedrech umírám i nahej, za jízdy se to v kůži fakt nedá a to mám PSIčko s celkem dobrým větráním. Vyloženě letní bunda je o třídu jinde, ale uznávám, že oproti jiným jsem chladumilný tvor (týden v létě u moře je pro mě nejčernější noční můra ).Vítej bratře chladomile! Vedra jsou k posrání vždycky, proto ani já neplánuju na motorce v létě k moři. Bych se posral...
Můj poslední kup motohader byla letos celoperforovaná kožená bunda 4SR do letních teplot, funguje supr (samozřejmě jen za jízdy), ale nad třicet stupňů už nepomůže vůbec nic. Leda jezdit v kostele nebo dole v dole
Předchozí
1 2 3 4
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Yamaha MT-07 fórum (nejen)pro majitele [1 ... 26, 27] Yamaha MT-07, Yamaha MT-07 Moto Cage, Yamaha XSR 700... SuperSic58 802 Dnes v 19:01 CB600
Kdy přezout pneu Yamaha XSR 700 Hans237 26 10.9.2020 v 20:16 zdenysrx6
Yamaha - Sport Heritage [1 ... 5, 6] Yamaha XV 950/R/Bolt, Yamaha XSR 700, Yamaha XSR 900... WildOne 172 7.8.2020 v 23:23 WildOne
USB conector na Xsr 700 Yamaha XSR 700 bycurafa 1 8.5.2020 v 21:59 Finotus
drátěná kola Yamaha XSR 700 Kedarseneb 18 24.8.2019 v 22:13 kuzmič

TOPlist