globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Držák deflektoru-3D tisk
 
28.8.2020 v 12:45
Ahoj, zanesu fórum další kravinou. Zkoušel jsem vytisknout držák deflektoru tak se s Vámi podělím o soubory. Jsou tam závity M4 a M6 (šipky) - doopravil jsem je závitníkem. M6 uchycení mezi dvě gumy. M4 jsou na doladění sklonu a rozložení tlaku. Skrz jde M8. Vím že je to opičárna ... (jinou barvu jsem zrovna neměl)

edit:
parametry tisku - materiál PETG|tryska 0,4 mm|100% výplň|vrstva 0,15 mm|perimetry 7|min. síla skořepiny 4 mm|podpěry:auto,mezera 0,2 mm|poloha při tisku viz foto níže|teploty a ostatní je individuální

deflektor jsem vyřezal na formátce, ohnul na ohýbačce. Polykarbonát 5 mm

Použité šrouby (nerez): M6 uchycení držáku, M5 deflektor,M4 dodatečné podpěry, M8 hlavní (plánuji nahradit rychloupínákem předního kola z horáku)



Odkaz na STL soubory:
www.uschovna.cz/zasilka/CP88EXHLZEVG8M9F-D7K/76LAMFWER5

Pokud někomu STL nevyhovuje, zde jsou STEP soubory:
www.uschovna.cz/zasilka/CP4PZHANJWZ3KT4R-FHN/ZCIUR2JHK6

Naposledy editováno 15.09.2020 07:01:58

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Držák deflektoru-3D tisk

11.9.2020 v 09:51 | Nahoru | #1
V_i_c_i> Já osobně jsem s průšou netiskl, jednou jsem to viděl v chodu. Je to konstrukčně trochu jinak udělané a největší výhoda asi fakt v tom že je to uživatelsky nenáročné, už jen ta samotná kalibrace podložky dělá hodně a tudíž nemá problém s tiskem, s enderem je potřeba si pohrát, kalibrovat a pak tiskne pěkně. Průša má dva Z osé motorky na každé staně, ender má jen jeden, a výhoda že se filament vtahuje hned u trysky, ender který má filament veden přes bovden nedokáže pořádně tisknout flexi materiál. Přesnost na desetinu milimetru je hodně slušná, honit nějaký setiny mi přijde u tohohle zbytečné, Můžeš zkusit menší trysku, třeba 0.2, samozřejmě se zvedne doba tisku ale měla by i přesnost, tisknou takhle třeba postavičky z animáků a povrch je kolikrát bez chyby. Taky pak záleží hodně na nastavení, jak ve sliceru, tak už té podložky, napnutí řemenů nebo u enderu dokáže udělat bordel třeba i když není bovden zasunut až na trysku a může se to přicpat, takže je toho dost co si člověk musí hlídat a je to víc o tom hraní si s technikou Na kalibraci krokování bych se asi vysral, to jsem třeba vůbec neřešil. Spíš dělá vliv nastavení podložky a sliceru, to si musí každý vychytat. Já třeba kalibruju podložku k trysce ve výšce první vrstvy silnějším papírem tak aby se lehce dotýkal. Taky si zkus pohrát s násobičem extruze, to má taky vliv na vytlačování pokud nemáš vrstvy horizontálně hned na sobě. Jednotlivé trysky mezi sebou taky můžou tlačit nepatrně jinak, hlavně když máš od více výrobců, taky s každou tryskou potřeba opět zkalibrovat.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Držák deflektoru-3D tisk

11.9.2020 v 13:17 | Nahoru | #2

cita29 píše: V_i_c_i> Já osobně jsem s průšou netiskl, jednou jsem to viděl v chodu. Je to konstrukčně trochu jinak udělané a největší výhoda asi fakt v tom že je to uživatelsky nenáročné, už jen ta samotná kalibrace podložky dělá hodně a tudíž nemá problém s tiskem, s enderem je potřeba si pohrát, kalibrovat a pak tiskne pěkně. Průša má dva Z osé motorky na každé staně, ender má jen jeden, a výhoda že se filament vtahuje hned u trysky, ender který má filament veden přes bovden nedokáže pořádně tisknout flexi materiál. Přesnost na desetinu milimetru je hodně slušná, honit nějaký setiny mi přijde u tohohle zbytečné, Můžeš zkusit menší trysku, třeba 0.2, samozřejmě se zvedne doba tisku ale měla by i přesnost, tisknou takhle třeba postavičky z animáků a povrch je kolikrát bez chyby. Taky pak záleží hodně na nastavení, jak ve sliceru, tak už té podložky, napnutí řemenů nebo u enderu dokáže udělat bordel třeba i když není bovden zasunut až na trysku a může se to přicpat, takže je toho dost co si člověk musí hlídat a je to víc o tom hraní si s technikou Na kalibraci krokování bych se asi vysral, to jsem třeba vůbec neřešil. Spíš dělá vliv nastavení podložky a sliceru, to si musí každý vychytat. Já třeba kalibruju podložku k trysce ve výšce první vrstvy silnějším papírem tak aby se lehce dotýkal. Taky si zkus pohrát s násobičem extruze, to má taky vliv na vytlačování pokud nemáš vrstvy horizontálně hned na sobě. Jednotlivé trysky mezi sebou taky můžou tlačit nepatrně jinak, hlavně když máš od více výrobců, taky s každou tryskou potřeba opět zkalibrovat.



Na jednu stranu sponujes remeny a na druhe seres na kalibraci krokacu kde tyhle veci kompenzujes. To mi moc nedava smysl.
Jinak ja sel do Endera 5 u ktereho se mi prave libi konstrukce vic nez u Endera 3 nebo Prusi. Tim tedy rozhodne nerikam ze je lepsi a ani nechci srovnavat. Ted se jen vnitrne peru co s tou krivou podlozkou. Varianty mam v hlave asi ctyri...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist