motozem_rijen

Téma: parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém stání
23.10.2018 v 18:03
Kolegové motorkáři,
narazil jsem na problém:

Hromadná parkovací stání pod bytovým domem jsou navrhována tak, že se uvažuje s jedním automobilem (popř. jedním jednostopým vozidlem) na jednom parkovacím stání. Motorka představuje jednostopé vozidlo, které musí být parkováno na dalším parkovacím stání. Na jednom stání nemůže parkovat více vozidel. Tak praví expert přes požární bezpečnost a vychází z ČSN 730810.
Tuto normu ale na webu nenajdete ke stažení - lze ji jen koupit za cca 600 Kč. Není na ni někde odkaz ?

Takže,
to, že motorka má kapacitu nádrže cca 3x menší než automobil nikoho nezajímá.
to, že motorka stojí v garážích, kde je obsazeno maximálně 60% parkovacích míst /lze ověřit na kamerovém záznamu/ také nikoho nezajímá.
S přepisy se nepolemizuje, ty se plní i kdyby to bylo životu nebezpečné.
Striktně vzato, ani auto požárního technika, jenž ve svém elaborátu upozornil na hrubé porušení požárních předpisů, v garáži nemělo co dělat, protože jeho vozidlo neúměrně zatížilo náš dům rizikem požáru. To se samozřejmě týká všech automobilů servisních organizací udržující chod domu, stejně tak policie. Vyjímky neexistují.

Pokud snad má někdo z Vás odborné znalosti k této problematice, zkuste prosím poradit, jestli se z této situace dá nějak vybruslit - například:
a) motorka bude bez benzínu. Tj. nebude požárně nebezpečná
b) parkování motorky "vypáruji" se sousedem, jenž tam neparkuje (tj. parkuji spolu s autem na vlastním stání, ale soused na svém neparkuje)
c) přijde někdo z HZS a řekne, že parking X ks motorek na 50 stání je v toleranci, aby s tím lidi neprudili.

Naposledy editováno 23.10.2018 18:08:39

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

23.10.2018 v 23:44 | Nahoru | #1
Jedná se o "zápis z preventivní požární prohlídky na základě ustanovení paragrafu 12, NV č.246/2001 Sb. "
Kontrolu dělá nějaká soukromá firma. Těch je mnoho. Ale HZS je pouze jeden a předpokládám, že ten by měl mít největší váhu.
Na základě tohoto zápisu výbor SVJ rozeslal email členům, aby zajistili nápravu.
Takže ano, je to opruz. 15 let tam motorka stála a každý rok se dělala stejná kontrola. Jestli si tento výsledek přálo vedení SVJ, to nevím. Ani bych se nedivil.
Normu jsem sehnal. Zběžným prolistováním nevidím nic, tak zítra pročtu pomaleji.
Nicméně, rozeslal jsem pár emailu na několik firem zabývajících se touto problematikou a dostal jsem zatím 1 odpověď - tu jsem napsal úvodem. Tedy nelze.
Budu informovat o všem, co se dozvím :)

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

23.10.2018 v 23:50 | Nahoru | #2
pk52> tak to bych byl v klidu a spokojeně parkoval dál. Jednak nikdo ti nedokáže, žes ten email vůbec četl a dokud to po tobě nebude chtít někdo písemně s podpisem, tak kašlat na ně. A pokud by se to rozjelo úředně, tak chtít po tom odborníkovi, kde je definováno, že nesmí být víc vozidel na jednom stání, pokud se tam vejdou. Z logiky věci, když budu mít tři motorky, tak si budu platit tři stání, kde bude každá stát jak trubka obklopená volným místem, když by se vešly na jeden plácek? A sousedi nebudou mít kde zaparkovat? To by bylo teprve požární ohrožení, protože by ti je brzo někdo zapálil
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist