motozem_rijen

Téma: parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém stání
23.10.2018 v 18:03
Kolegové motorkáři,
narazil jsem na problém:

Hromadná parkovací stání pod bytovým domem jsou navrhována tak, že se uvažuje s jedním automobilem (popř. jedním jednostopým vozidlem) na jednom parkovacím stání. Motorka představuje jednostopé vozidlo, které musí být parkováno na dalším parkovacím stání. Na jednom stání nemůže parkovat více vozidel. Tak praví expert přes požární bezpečnost a vychází z ČSN 730810.
Tuto normu ale na webu nenajdete ke stažení - lze ji jen koupit za cca 600 Kč. Není na ni někde odkaz ?

Takže,
to, že motorka má kapacitu nádrže cca 3x menší než automobil nikoho nezajímá.
to, že motorka stojí v garážích, kde je obsazeno maximálně 60% parkovacích míst /lze ověřit na kamerovém záznamu/ také nikoho nezajímá.
S přepisy se nepolemizuje, ty se plní i kdyby to bylo životu nebezpečné.
Striktně vzato, ani auto požárního technika, jenž ve svém elaborátu upozornil na hrubé porušení požárních předpisů, v garáži nemělo co dělat, protože jeho vozidlo neúměrně zatížilo náš dům rizikem požáru. To se samozřejmě týká všech automobilů servisních organizací udržující chod domu, stejně tak policie. Vyjímky neexistují.

Pokud snad má někdo z Vás odborné znalosti k této problematice, zkuste prosím poradit, jestli se z této situace dá nějak vybruslit - například:
a) motorka bude bez benzínu. Tj. nebude požárně nebezpečná
b) parkování motorky "vypáruji" se sousedem, jenž tam neparkuje (tj. parkuji spolu s autem na vlastním stání, ale soused na svém neparkuje)
c) přijde někdo z HZS a řekne, že parking X ks motorek na 50 stání je v toleranci, aby s tím lidi neprudili.

Naposledy editováno 23.10.2018 18:08:39

1 reakcí na tento příspěvek parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

23.10.2018 v 20:23 | Nahoru | #1
mezitím jsem našel, že ta norma není jen o zateplení, ale o všem možném. Ale i tak za tím vidím spíš nějakého prudila, kterému vadí motorka tak nějak z principu. Jak píše vilemx, nic bych neřešil a spokojeně tam motorku parkoval, dokud by neproběhla oficialní výzva písemnou formou, podepsaná někým konkrétním a s ním to potom opět písemně řešil.

(reakce na) parkování motorky spolu s automobilem na jednom garážovém st...

23.10.2018 v 20:28 | Nahoru | #2

Lad22 píše: mezitím jsem našel, že ta norma není jen o zateplení, ale o všem možném. Ale i tak za tím vidím spíš nějakého prudila, kterému vadí motorka tak nějak z principu. Jak píše vilemx, nic bych neřešil a spokojeně tam motorku parkoval, dokud by neproběhla oficialní výzva písemnou formou, podepsaná někým konkrétním a s ním to potom opět písemně řešil.jo, asi nejelegantnější řešení, počkat na ofiko upozornění/sdělení k nápravě, do té doby parkovat. Oni toho lidi nakecaj a nanařizujou ústně plno ( buď to projde nebo ne) , ale pak, když to mají dát písemně, už takoví hrdinové nejsou
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist