Téma: stavíme s cihlou
 
12.11.2016 v 14:15
Najde se tu někdo, kdo staví domek s cihlou? Máte zkušenosti s dvouvrstvými zdícími systémy? Či zkušenosti s jednovrstvými systémy - cihli s min. vatou / polystyrenem? Čemu se vyhnout? Net je plný reklam, ale střízlivých názorů pomálu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) stavíme s cihlou

14.11.2016 v 12:21 | Nahoru | #1

Roubi_R1 píše: Jen tak ze zvědavosti, máš ve statickém výpočtu posouzení zdiva? Včetně vodorovných sil působících na stěny od krovu? Jestli máš tedy na baráku krov, nebo plochou střechu. Jde o to jestli to vyšlo, nebo to jen funguje, protože materiály unesou výrazně víc než statický výpočet. Nebudu tvrdit, že v praxi vše posuzujeme a nespoléháme se na to, že to prostě funguje. Koeficienty výrazně zpřísňují výpočet, ačkoliv laboratorně má cihla 8 MPa, výpočtově má podle malty jen 4,5 MPa. Třeba zdivo dávám do projektu jen u specifických případů, i když dle vyhlášky by tam mělo být vždy. Ale vždy si ho počítám.
A jak dlouho ti objekt stojí a kolika prošel zimy s plným zatížením? Byl jsem na několika objektech starých 5 - 8 let, kde se začaly trhat stěny hlavně po zimě a budeš se divit, statika těm lidem nevyšla i když projekt měli.
A není to divný, že to vyšlo a funguje, jak už bylo řečeno, vždy záleží na spoustě faktorů a hlavně na spolupůsobení konstrukcí Je možné, že máš objekt udělaný tak dobře, že zdivo opravdu působí jen v tlaku.
Krom toho statika staveb, ačkoliv je to dosazování do vzorečků, není exaktní věda. Co statik, to pohled na věc. Každý umíme stejnou věc spočítat několika způsoby.



Statika se delala komplet. Stala tusim neco kolem 30 tisic. A prisla mi osobne prehnana, ale nejsem statik a drzel jsem se toho co tam bylo. Pasy byly sire 80cm a krovy jak na Karlstejne. U tech byl nejvetsi problem abych se vyhnul svarenci. Barak ma tvar T. A ta noha nestropena. Bohuzel tam uz kvuli urcitym zivotnim kotrmelcum nebydlim. Stoji to cca 4 roky a zadne praskani se nikde nekona. Zateplovak na tom byl kontaktni tloustka 200mm v kombinaci 70 a 100ky (kolem otvoru). Okna drevena s montazi do ramu pred zdivo kvuli mostum. Taky to kolem nich nezlobi.
Jinak to byl Vapis bez tech der na elektro a drtivy rozmer cihel 50x50. Diky kladecaku minimum rezani. Presnost pod vencem na uhlopricku mimo o 15mm. Kdybych stavel znovu sel bych zase do tohoto zdiva. Ted mam barak z kamene a to je prdel se zdi tlustou 80cm.

Naposledy editováno 14.11.2016 12:26:54

(reakce na) stavíme s cihlou

14.11.2016 v 13:53 | Nahoru | #2
V_i_c_i> To je celkem běžná cena za statiku RD bez komplikací. Hele já proti vápenopískovým cihlám nic nemám, když jsou použity v souladu se vším a vyjde to na papíře. Pouze jsem u tohoto materiálu upozornil na to, že říkat, že nosná stěna může být už 175 mm je jako, když banka tvrdí, půjčíme vám od 4,5%.
Když je dobře udělaný krov, máš nulové vodorovné síly na zdivo a pak klidně i rozpon 8 m drží a věřím, že to máš bez poruch. Záleží na tolika faktorech, že to od stolu u PC nelze hodnotit.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist