Téma: Vybržďování vs nedodržení bezpečné vzdálenosti
5.8.2016 v 12:39
čau bando,
celkem by mě zajímal váš názor na vybržďování vs nedodržení bezpečné vzdálenosti.
Co se stalo...
Jeli jsme s kamarádkou na mašině po rovným úseku a podotýkám napohodu z vejletu. V protisměru byla kolona aut, na pravé straně od silnice vzrostlý stromy a prudký kopec dolu.
Před náma jelo auto (ve vzdálenosti 2 jedoucích aut), který absolutně bezdůvodně zabrzdilo (rychlost cca 80). Neměl jsem žádnou šanci dobrzdit proto jsem to rači položil než bych riskoval srážku. Podle mě šlo o klasickej případ vybrždění. Auto před námi zastavilo, i auta v protisměru zastavovali a začali nám pomáhat. Já v pohodě sedřenej, slečna zlomená holenní kost.
Nicméně než jsme se stačili sebrat to auto před námi ujelo (bylo tam hafo svědků ale nikdo si nevšiml RZ)...

Co po nehodě následovalo:
3 měsíce bez jedinýho telefonu/dopisu jak vyšetřování pokračuje. Já si nechal samozřejmě mašinu opravit na svý náklady (nemáš protistranu, nemáš se na kom hojit, pokud nemáš havarijko). Nicméně zraněná slečna plně stojí zamnou a v mý reakci na chování auta jedoucího před námi. Policajti vyšetřování uzavřelo s tím, že já jsem nedodržel bezpečnou vzdálenost a jsem tedy viníkem nehody, zacož na mě byl ted vydán návrh na potrestání..

Setkali jste se někdy s podobnou situací? Ocením každou radu či zkušenosti. Nejsem právník ale je mi jasný, že bez právníka to dál nepůjde. Odmítám se k činu doznat a uznat svou vinu. Díky za reakce...

1 reakcí na tento příspěvek Vybržďování vs nedodržení bezpečné vzdálenosti

6.8.2016 v 09:23 | Nahoru | #1
Nejsem pojišťovák, ale dle mého toto řeší povinné ručení. Odškodné za újmu na zdraví a to i spolujezdce bude vyplaceno z povinného ručení viníka dopravní nehody. K tomu postihu řidiče, pokud jde o újmu na zdraví, tak to policie šetřit musí, tam nějaká osobá blízká padá a názor zraněné osoby je irelevantní.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybržďování vs nedodržení bezpečné vzdálenosti

6.8.2016 v 10:32 | Nahoru | #2

Petr_Ajs píše: K tomu postihu řidiče, pokud jde o újmu na zdraví, tak to policie šetřit musí, tam nějaká osobá blízká padá a názor zraněné osoby je irelevantní.



Pokud způsobis újmu osobě blízké dle zákona, tak policie potřebuje souhlas s trestním stíháním právě od té blízké osoby. Jinak ho stíhat nelze. Přečti si trestní řád. Např. Při domácím násilí je toto problém, pravé že oběť většinou nedá souhlas a nelze nic moc dělat. Ale jinak je to logická ochrana osob sobě blízkých, vždyť to je hlavní princip osoby blízké, nezpůsobit újmu osobě kterou by ta druhá pociťovala jako újmu vlastní. V prestupkovem zákoně máš to samé, kdyby se jen zranila lehce, doba léčení do cca 7 dnů, byl by to ale návrhový přestupek a pokud by zraněná nepodala návrh u správního orgánu do 3 měsíců, nelze přestupek projednat.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist