globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Jaké nepromokavé motooblečení ?
 
8.2.2016 v 20:36
Poraďte jaké nepromokavé motooblečení (výrobce, typ, membrána apod.) by jste si vybrali a jaké máte zkušenosti. Jedná se mi o to že pokud mě chytne bouřka/déšť, tak se nechci neustále navlékat do nepromoku.
Chystám se po letech obměnit výbavu a tak hledám nejvhodnější variantu která by mi mohla vyhovět.
Budu vděčný za typy a rady.
Díky.

Doplnění:
Cenová představa není, samozřejmě netisknu peníze tak nějaký zlatý střed. Je mi jasné že motooblečení s membránou není a nebude jedno z těch levnějších. Proto i anketa a vaše zkušenosti mohou pomoci s výběrem.

Užití převážně silnice a něco málo v hodně lehkém terénu jestli se tomu tak dá říct. Myslím tím čas od času nějakou tu šotolinku, polňačku, lesní cestu apod. řekl bych v poměru 85% asfalt a 15% mimo asfalt.

Pro období - jaro, léto a podzim.

Najde se někdo kdo má zkušenosti s výrobcem motooblečení RICHA a s jejich materiály?
- materiál třísložkový Schoeller Dynatec – vysoce odolný
- vysoce prodyšná membrána C-Change
- povrchová úprava Nanosphere®
Například RICHA TOURING C-CHANGE nebo RICHA SPIRIT C-CHANGE.
Podělte se se svými zkušenostmi.
Díky
Anketa: Co používáte?
Nepromokavé motooblečení (s membránou)
17%
9
Motooblečení s vyjímatelnou nepromokavou vložkou (s membráno
6%
3
Nepromok na motooblečení
78%
42

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jaké nepromokavé motooblečení ?

9.2.2016 v 13:07 | Nahoru | #1
Buellrider> Tak ona to úplně restaurační diskuse nebyla, spíš osobní zkušenosti co sem viděl na ostatních (všichni bývalí Enduro reprezentatni) při přejížďce ze Slovinska do Itálie. 5 hodin v největším slejváku co sem viděl.. :D nepromok za 200 kč fungoval skvěle. Ale tak já jezdím v kůži, nemám tudíž osobní zkušenost.

(reakce na) Jaké nepromokavé motooblečení ?

9.2.2016 v 21:15 | Nahoru | #2

Penten píše: Buellrider> Tak ona to úplně restaurační diskuse nebyla, spíš osobní zkušenosti co sem viděl na ostatních (všichni bývalí Enduro reprezentatni) při přejížďce ze Slovinska do Itálie. 5 hodin v největším slejváku co sem viděl.. :D nepromok za 200 kč fungoval skvěle. Ale tak já jezdím v kůži, nemám tudíž osobní zkušenost.



Kdoví, co měli a kudy jim nateklo dovnitř...

Mám osobní zkušnost třeba s Heldem a membránou Reissa. To nebylo vodotěsné nikdy. Z počátku tak půl hodiny, po pěti letech byla životnost v dešit asi tři minuty.

Trošku to popírá teorii, že všechny membrány v principu nepustí vodu skrz, přičemž jsou limitovány pouze tlakem vodního sloupce. Je asi jedno, jestli na tkanině bude kapka vody minutu nebo tejden, stejně neproteče. Všude mi vysvětlovali, že problém nastane v různých ohybech, kde se tkanina různě mačká, ohýbá... až třeba praskne. Proto je dobré míti gore-tex laminovaný na vrchno corduru - nepopraská. Ale fyzik nejsem a mikroskopu nemaje, uvěřil jsem zkrátka některým článkům...

Mezi membránami jde spíš o prodyšnost zevnitř - ven. A tady je tabulkově na vrchu Gore-tex, i když papírově jsou i lepší výrobky. Ovšem ty nikdo neimplementuje do moto vybavení. Nebo jsem je nenašel. A že jsem hledal dlouho.

Jakékoli teorie jsou zpravidla naprd. Důležité pro mě je, že se svými věcmi Revit jsem naprosto spokojen. V GTX botách, nejen motorkářských, jsem se mockrát, čistě pro zkoušku, brouzdal v potoce. V GTX botách Salomon jsem chodil tři týdny po skotských rašeliništích, kde znamená každý krok ponoření se do pár čísel vody nebo bahýnka (no dobře, spoustu jsem toho najezdil autem, ale zabrat dostaly fest..) a vlhko v nich bylo až někdy ke konci expedice. Tam to chápu, však všeho toho ohýbání, mechanického namáhání a tlaku je tam spousta. Každopádně jsem si koupil tytéž boty znovu a věřím jim.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist