Téma: Zbrojní průkaz a všeobecně o ozbrojování
24.9.2015 v 10:41
To, co se děje ve světě v posledních letech mě vede k myšlence, jestli není na čase pro upgrade kabelkového slzného plynu na něco účinnějšího.
Zatím jsem nepátrala, nezkoumala - jen se zamyslela. Určitě tu je dost držitelů zbrojních průkazů, kteří dokáží shrnout jednotlivé možnosti i rizika s tím spojená.
Popsat, co je potřeba udělat pro to získat jednotlivá oprávnění, stejně jako cca finanční náročnost.
Uvítám iostatní diskuzi - ozbrojit se? Ano? Ne? Říká se - zabiješ prase, odsedíš člověka...
Museli jste někdy pro ochranu zdraví či majetku (svého nebo druhého) sáhnout po střelné zbrani? Při jaké situaci a jak to dopadlo?
Doporučíte vaší ženě bránit se (např. znásilnění, oloupení), nebo je bezpečnější "nechat to být"?
Takže z ankety je názor celkem jasný, pro uchazeče o zbrojní průkaz nějaké info:
http://www.mvcr.cz/c...ne-zpusobilosti.aspx
Pěkné stránky k procvičování testů (možnost stažení aplikace do mobilu):
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/

Naposledy editováno 17.07.2017 10:08:09

Blokovaní uživatelé: marna
Anketa: Zbraň a zbrojní průkaz:
Vlastním
63%
139
Nevlastním, ale v brzké době plánuji
30%
65
Nevlastním a nechci vlastnit, jsou jiné způsoby
7%
16

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zbrojní průkaz a všeobecně o ozbrojování

2.12.2022 v 15:37 | Nahoru | #1

WildOne píše: Tak kilo na spoušti se myslí samozřejmě v režimu SA (ostatně s nataženým kohoutem se nosila pouze 1911 (tzv. cocked and locked), což ale není můj případ).
Běžná SA/DA samonabíjecí pistole se nosí většinou s nábojem v komoře a spuštěným kohoutem, tedy: první rána DA /možnost varovného výstřelu/ a každá další SA. Při tasení si tedy nohu neprostřelíš a od 2. rány máš výhodu nižšího odporu spouště. Myslím, že nic lepšího nebylo dosud vymyšleno.
A kohoutový mechanismus má ještě výhodu v tom, že můžeš měnit stav mechanismu (nataženo / spuštěno) dle momentální potřeby, přičemž v obou případech můžeš vystřelit. Obecně - větší možnost ovlivnit dění, větší bezpečnost při manipulaci se zbraní.



jako, ted mimo beznou skepsi k tobe....

.... ted jsi popsal zakladni nevyhodu systemu SA/DA a to je promenny odpor spouste... a prodavas ji jako vyhodu.... zase, jsi ve stresovy situaci, a zbran ti ve dvou vystrelech reaguje jinak....

... a vyhodou kohoutu jsi tedy napsal, ze muze dobrovolne prejit do rezimu DAO? No to je parada Ovlivneni deni mi pravda prilis jasne neni,,, a obecne system pojistek u Glocku napriklad je opravdu blbuvzdornej... vsechny nechtenaky, co jsem s nim videl byly jednoznacne chybou strelcu a vysly by z doslova kazde zbrane...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Zbrojní průkaz a všeobecně o ozbrojování

2.12.2022 v 15:58 | Nahoru | #2

MedWed píše: .... ted jsi popsal zakladni nevyhodu systemu SA/DA a to je promenny odpor spouste... a prodavas ji jako vyhodu.... zase, jsi ve stresovy situaci, a zbran ti ve dvou vystrelech reaguje jinak....


Určitě budeš znát EPP, LOS a podobné pistolové disciplíny. Tam se prakticky celou dobu trénuje právě toto použití zbraně - tasení, první rána DA, dalších pár ran SA. Hodnocena je rychlost i přesnost, u některých disciplín u zručnost (výměna zásobníku, u revolverů použití rychlonabíječe, páskování, které se započítává do celkového času). Takže se domnívám, že s dobrou přípravou tato "nevýhoda" naprosto padá.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist