globalmoto_duben_nolan





Téma: Dřevěný Zahradní domek
 
10.5.2015 v 22:04
Ahoj,

chystáme se postavit na zahradě, zahradní domek, protože budeme zobytňovat půdu a ty krámy je potřeba někam dát + nějaké to nářadí, sekačku atd.

Zatím jsme vybrali tento kde je docela dobrý ten rozměr (zahrada má 6x20 metrů) a přijde mě dobrá i cena. Chci pod to vybetonovat desku(s tím mě pomůže strejda nebo otec co tomu rozumí) chtěl jsem se ale zeptat jestli ta síla stěny 16mm není málo, dá se připlatit na 19mm ale nevím jestli málo není i tohle.

Případně ocením jakékoliv typy k tématu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dřevěný Zahradní domek

13.5.2015 v 13:09 | Nahoru | #1

Kov píše: Kdysi jsem dělal stání pro auto. Zabetoval jsem do země asi 50cm hluboko/ průměr asi 20cm betonové patky... a stojí to bez problémů zhruba 20let, a to je to parkování ve svahu! Střechu jsem udělal z vlnitého bitumenu(či jak se ta hnědá vlnitá střešní potvora jmenuje. (To bych ale už nedával,to se neosvědčilo.) Kdybych z toho chtěl udělat šopku, tak bych to pobil deskama a kůlna je hotová. Vy to řešíte jakoby jste chtěli udělat luxusní altánek.



Každý stavební systém snese něco jiného a stání pro auto ze dřeva nebo kůlna pobitá deskama co se logicky rozeschnou a vzniknou mezery toho snese moc. Ale proč patky dělat jen 50cm hluboko, proč to neudělat pořádně do nezámrzné hloubky i u takových staveb a mít klid na duši? Buď jsi nic netušil o nezámrzné hloubce nebo jsi o nezámrzné hloubce věděl skoro všechno a věděl jsi, co si můžeš v místních podmínkách na konkrétní stavbu dovolit a nebo jsi "omrdáv.č".

(reakce na) Dřevěný Zahradní domek

13.5.2015 v 13:28 | Nahoru | #2
joone> Nebyl bych tak přísný, prostě lidová tvořivost a té se nedá bránit.
Ty konstrukce snesou opravdu hodně a prostě se občas člověk trefí a ani o tom neví. U přístřešku je tlak na základy minimální, výrazně větší je sání větru a tím tah na kotvy a patky. Ale i to prostě většinou u těchto přístřešků a garážových stání nikdo nezpozoruje. Málokdo vůbec ví, že existuje v neopláštěném přístřešku sání větru, které je 2x vyšší, než u opláštěného. A u opláštěného zase nikdo netuší, že vlivem větru dochází k bočnímu namáhání.
Jednoduchý příklad od nás z vesnice, pán postavil plot z bednících dílců, dal plnou dřevěnou výplň mezi sloupky a pohoda. Plot stál jednu zimu a druhou zimu přišel vítr a plot ležel. No proč přece do plotu dávat výztuž podle předpisu, stačil jeden prut a to bez kotevní vzdálenosti.
My v práci říkáme, že ušetřených 1000 Kč za projekt rovná se 20 000 Kč promrhaných na stavbě.
Na fotce jeden kotevní prvek dřevěného stání pro auta vyrobený za pár korun.





Naposledy editováno 13.05.2015 13:28:46
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist