globalmoto_kveten





Téma: Linux na PC - kdo to používá?
 
1.4.2014 v 18:15
Zdar,

v jinym vlákně se někdo ptal, jak to bude s Win XP teď od dubna a ozvali se ta nějaký Linuxáci. Napadlo mě si zkusit zjistit, kolik Linuxáků tady a foru vlastně je. Bavíme se o Linux na počítačích, ne na telefonech nebo tabletech.

Tak tedy, napiště třeba jak dlouho Linux používáte, jestli doma nebo v práci a jaký distro. Do ankety zahlasujte do co nejpodobnější volby, pokud máte jiný než jmenovaný distro (zkusil jsem to rozdělit na tři části: user friendly, hardcore, server).

Windows milovníci sem taky můžou psát ty svoje sračky, mazat jim to nebudu Pokud jsou tu lidi s Macem, jsou víc vítáni, než Windowsáci Ať žije dyškriminace!

A abych nebyl debil - já jsem začal asi tak v roce 2007 se SUSE, rok poté jsem přešel na Gentoo a na tom jedu dodnes. Co potřebuju, to v Linuxu udělám, teď poslední rok si i v pohodě zahraju nějaký hry (když přišel Steam). "Nakazil" jsem i tátu, ten jede na Ubuntu 12.04 LTS a na nic si nestěžuje. Předtím měl asi rok a půl SUSE a taky spokojenej.

Naposledy editováno 01.04.2014 18:49:50
Anketa: Jaký OS používáte
Co je to OS?
2%
2
Windows XP nebo Vista
10%
8
Windows 7
27%
22
Windows 8 nebo 8.1
22%
18
Linux (SUSE, Fedora, Ubuntu)
18%
15
Linux (Gentoo, Arch, LFS)
4%
3
Linux (Slackware, Debian, CentOS)
12%
10
Mac
6%
5

1 reakcí na tento příspěvek Linux na PC - kdo to používá?

31.8.2020 v 23:47 | Nahoru | #1
Já tomu sice vůbec nerozumím, ale co je na opensource jádru méně bezpečného? Nebo že tomu chybí security through obscurity?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Linux na PC - kdo to používá?

1.9.2020 v 09:28 | Nahoru | #2

Číkus píše: Já tomu sice vůbec nerozumím, ale co je na opensource jádru méně bezpečného? Nebo že tomu chybí security through obscurity?

na open source jadru je mene bezpecne to, ze je open source .
Nebezpecnost opensource je jednak v tom, ze tam muze kdokoli cokoli pridat/opravit, druhak v tom, ze potencialni utocnik ma v ruce source, ve kterem se mu daleko lepe hleda vhodne misto pro utok nez kdyz to musi zkouset naslepo.
U jadra sice ta prvni uroven nebezpeci - tedy ze se do jadra dostane cilene skodlivy kod - je minimalizovana tim, ze to Linus nedava z ruky a vsechny zmeny musi napred nekdo (ne uplne jen tak nekdo) schvalit. Ale s tou druhou urovni se z definice nic delat neda.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist