Téma: nízkoekonomická dřevostavba
 
6.2.2014 v 20:09
Ahoj lidi, chtěl bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s montovanými domky na klíč, jejich výhody a nevýhody a s jakou firmou máte dobré zkušenosti. Tento rok bych rád začal projekt realizovat, ale nevím ze které z firem vybrat. Vesměs mám seznam firem, které jsou akceptovány bankou bez dokládání různých podkladů, ale jejich cena je mnohonásobně vyšší, tak hledám i mimo tento seznam. Děkuji Vám předem za náměty.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

10.2.2014 v 12:16 | Nahoru | #1

valibuk píše: pokud máš zbytek baráku pořádně zaizolovanej,tak v podstatě jo. samozřejmě pokud je venku 36 tak to neudělá v baráku 20 a pokud je -20 tak to nevytopí ale bude to lepší,než starej barák se špaleťákama a to o moc. sluníčko prostě přes sklo topí,to snad dá rozum a tepelná izolace izoluje.


Já teda nevím, ale zatím jsem viděl jen dva typy staveb. Zděnej podsklepenej klasickej barák, kterej "akumuluje" tzn. v zimě je potřeba víc topit ale v létě je tam krásnej chládek. A pak lehký stavby jako dřevo, ytong atd. který "neakumulujou" tzn. v zimě je lze snadněji vytopit ale v létě je tam v horším případě neobyvatelně, v lepším hyc jako svině.
Stavbu kde je v létě chládek jak na zámku a v zimě to vytopím slunkem přes okno jsem teda ještě neviděl. Ale já toho neviděl ještě dost.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

10.2.2014 v 12:20 | Nahoru | #2

Danny350 píše: Já teda nevím, ale zatím jsem viděl jen dva typy staveb. Zděnej podsklepenej klasickej barák, kterej "akumuluje" tzn. v zimě je potřeba víc topit ale v létě je tam krásnej chládek. A pak lehký stavby jako dřevo, ytong atd. který "neakumulujou" tzn. v zimě je lze snadněji vytopit ale v létě je tam v horším případě neobyvatelně, v lepším hyc jako svině.
Stavbu kde je v létě chládek jak na zámku a v zimě to vytopím slunkem přes okno jsem teda ještě neviděl. Ale já toho neviděl ještě dost.

akumulace nemá vliv na topení,pokud to nenecháš vystydnout. třeba u chaty je to problém ale u baráku ne. cihlová zeď,zvenku zateplená minerální vatou,zateplená půda a pořádný okna je podle mě ideál pro barák,kterej se používá na bydlení,ne jako noclehárna.

(reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

10.2.2014 v 15:16 | Nahoru | #3

Danny350 píše: Já teda nevím, ale zatím jsem viděl jen dva typy staveb.
Zděnej podsklepenej klasickej barák, kterej "akumuluje" tzn. v zimě je potřeba víc topit ale v létě je tam krásnej chládek.
A pak lehký stavby jako dřevo, ytong atd. který "neakumulujou" tzn. v zimě je lze snadněji vytopit ale v létě je tam v horším případě neobyvatelně, v lepším hyc jako svině.



Právě že ten vztah akumulace a potřeby víc topit vztažená na zděné baráky versus lehké stavby je šíleně zkreslená!

Zděný podsklepený barák je většinou větší než rychlokvaška dřevostavba na desce, mívá víc problematických míst = při blbé realizaci tepelných mostů, takže i těch vytápěných/ochlazovaných ploch bývá víc.

Ano, při změně teploty ve zděném musím víc zatopit, ale energie se mi neztratí! Stěny mi to teplo vrátí třeba tím, že po pětiminutovém otevření okna nesepne kotel jako u dřevostavby, ale nahřáté stěny mi čerstvý vzduch dohřejí. O fázovém posunu teplot v létě ani nemluvě.

Fyziku prostě neokecá žádný propagační leták aní obchodní zástupce :)
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist