globalmoto_kveten





Téma: nízkoekonomická dřevostavba
 
6.2.2014 v 20:09
Ahoj lidi, chtěl bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s montovanými domky na klíč, jejich výhody a nevýhody a s jakou firmou máte dobré zkušenosti. Tento rok bych rád začal projekt realizovat, ale nevím ze které z firem vybrat. Vesměs mám seznam firem, které jsou akceptovány bankou bez dokládání různých podkladů, ale jejich cena je mnohonásobně vyšší, tak hledám i mimo tento seznam. Děkuji Vám předem za náměty.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

8.12.2023 v 22:04 | Nahoru | #1

Deadman píše: A já jako technologických postupů neznalý retard jsem nejprve na stropě udělal rošt, parozábranu a SDK. A vatu jsem na to položil až jako poslední ze zhora.Je nějaký důvod dělat vatu první?



Absolutně ne. Máš to správně, akorát nevím, čím zespodu zakryješ tu parozábranu, to jsi nenapsal. Tepelná izolace jako sice ne první, ale nad důkladnou parozábranu jde taky dělat, ale je to jen z nouze ctnost, když to nejde jinak a potřebuješ zateplit. Dát jako první vatu je čistá píčovina - bude se v ní srážet vlhkost a máš na problém supr zaděláno. Takovýhle samo-domo je malér. Jen doufám, že máš tepelnou izolaci dostatečně tlustou, abys dostal teoretickej rosnej bod do vaty a ne pod ni. A na vatu nahoru polož paropropustnou fólii, jednak kvůli odvětrání vlhkosti, ale hlavně, aby ti tam nešel do vaty bordel, prach a tak.

Naposledy editováno 08.12.2023 22:32:10

(reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

9.12.2023 v 08:25 | Nahoru | #2
Dobře, shrnu to najednou, ať se tu nemusím po ránu rozčilovat nadvakrát.
Když dáš parozábranu až na rošt, naděláš si do ní stovky děr vrutama ze sádroše. Jak je utěsníš? Odpovím ti, nijak.
V případě bungalovu se to řeší tak, že na vazníky přijde parozábrana, pak těsněné kontralatě a do nich teprve lidi kotví závěsy. Nebo si koupíš butylkaučukovou pásku, vynecháš latě a každej prostup šroubu od závěsu těsníš páskou.

Takže proto tenhle pracovní postup. Druhá věc je to, že u mé střechy s nízkým sklonem není úplně ideální skákat nahoře po vazníkách s balíkem vaty v náručí, nacpat ji tam zespoda bylo nejmenší zlo.

Ohledně rekuperačky, tu na půdě prostě nechceš. Celá jednotka včetně rozvodů má být ve vytápěném prostoru, jinak ti vzniká spousta dalších zbytečných problémů. V mém případě byl projektant kretén a opravit to po něm v pozdější fázi výstavby nešlo. Takže jsem to udělal cestou minimálního zla a maximální práce a vatu vyřezal tak, aby byla kolem rozvodů a nad nimi, viz fotka. Aby nebyla zeslabena celková vrstva, musel jsem pak dodatečně přidávat další dvě vrstvy nad ně a podle teplot z monitoringu jednotky to vypadá, že to byl dobrej nápad.

Plochým rozvodům jsem se za každou cenu chtěl vyhnout, podívej se schválně někde na rozdíl proudění vzduchu kulatým a plochým potrubím. Nehledě na to, že bych stejně musel prorážet skrz věnce, což je tak trochu kravina.

Codo píše: ... Tepelná izolace jako sice ne první, ale nad důkladnou parozábranu jde taky dělat, ale je to jen z nouze ctnost, když to nejde jinak a potřebuješ zateplit. Dát jako první vatu je čistá píčovina - bude se v ní srážet vlhkost a máš na problém supr zaděláno. ...


Přiznám se, tyhle dvě věty jsem nepochopil, jelikož si vzájemně odporují.

FJRPEPA> Zlatý voči, ty lahve stojej uvnitř a jsou prázdný, jak muklovy kapsy
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist