Téma: nízkoekonomická dřevostavba
 
6.2.2014 v 20:09
Ahoj lidi, chtěl bych se Vás zeptat jaké máte zkušenosti s montovanými domky na klíč, jejich výhody a nevýhody a s jakou firmou máte dobré zkušenosti. Tento rok bych rád začal projekt realizovat, ale nevím ze které z firem vybrat. Vesměs mám seznam firem, které jsou akceptovány bankou bez dokládání různých podkladů, ale jejich cena je mnohonásobně vyšší, tak hledám i mimo tento seznam. Děkuji Vám předem za náměty.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

5.5.2023 v 12:08 | Nahoru | #1

Krovak píše: Borntobewild> Spíš pokud barák není mokrej a uživatel větrá, nemá v té zdi co kondenzovat. Aneb do vynálezu polystyrenu to taky fungovalo.


Aby to fungovalo tak, jak tvrdíš, musel bys větráním udržovat uvnitř velmi nízkou relativní vlhkost. To je jednak hodně obtížné a druhak se v tak nízké vlhkosti už nedá dýchat. Dřív baráky fungovaly, protože nebyly utěsněné a fasáda byla difuzně otevřená. Dát na cihlovou zeď třeba 30 cm porotherm 5 cm polystyrenu je zásadní konstrukční chyba.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) nízkoekonomická dřevostavba

5.5.2023 v 12:43 | Nahoru | #2

Borntobewild píše: Aby to fungovalo tak, jak tvrdíš, musel bys větráním udržovat uvnitř velmi nízkou relativní vlhkost. To je jednak hodně obtížné a druhak se v tak nízké vlhkosti už nedá dýchat. Dřív baráky fungovaly, protože nebyly utěsněné a fasáda byla difuzně otevřená. Dát na cihlovou zeď třeba 30 cm porotherm 5 cm polystyrenu je zásadní konstrukční chyba.


Ony i ty polystyrenové desky se už dneska dělaj difuzně otevřený, takže to možné je. Každopadné na takhle starý baráky patří vata, tam je to jasný. A když už se izolant na barák dává, je samozřejmě ideální navrhnout ho tak, jak jsi psal, čili s rosným bodem v izolantu.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist