globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: ČKP
 
16.12.2013 v 10:44
snad obrat k lepsimu...proto neplatit a branit se..


ČKP zneužívá svoje postavení a medializované problémy se spuštěním registru vozidel,“ stojí ve stanovisku ministerstva pro Právo.


http://www.novinky.c...ravnene-exekuce.html

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ČKP

17.12.2013 v 08:37 | Nahoru | #1

J.M.K. píše: seikos> Jasné, poukazuji na to, že kupa takových případů tak jako tak skončí "odložením". Něco podobného to bylo s tímto případem ... nikdo mi nebude vykládat, že vzhledem k možnostem IT a mobilních technologií nejsou schopni během chvíle zaměřit a zjistit, popř. hned zablokovat a pachateli tak znemožnit přístup k "odcizené" částce. Ono to jde, ale - pokud se nejedná o sériového vraha, tak to "nejde".



Přemýšlím na základě čeho by PČR mohla znemožnit přístup k tomu kreditu... Podvod je od škody 5tis. Kč, podobné neoprávněné přístupy chrání trestní zákoník jen ve vztahu k počítačovému systému (tam by to možná šlo napasovat,že šlo o přístup do t-zones). Ale co s těmi penězi? PČR může zajistit peníze na účtu, zablokovat účet u banky nebo zajistit náhradní hodnotu (věc movitou nebo nemovitost) a ani tam to nejde "za minutu" - oznámení (jinak se o tom nikdo nedozví - to není rozpor oproti povinnosti policie šetřit sama,ale musí se o tom nějak dozvědět), zahájení úkonů, usnesení o zajištění, předběžný souhlas státního zástupce a doručit bance (katastru) a majiteli. A co je kredit? Kdy by provedl zajištění? U účtu se "řekne" bance,aby s penězi nedělala žádné operace - je na to paragraf v tr. řádu. U kreditu leda tak zajištění náhradní hodnoty, ale to by musel operátor z toho čísla stáhnout peníze a ty dát na účet PČR. Postup by byl obdobný. Další věc je, jestli ,než vše proběhne, ještě nějaký kredit bude...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ČKP

17.12.2013 v 10:54 | Nahoru | #2
Hellborn> Ano, ta časová prodlevá dává v tomto případě podvodníkoj náskok, za získaný kredit si třeba může nabít prémiové účty v online hrách, ovšem i tam by bylo zpětně dohledatelné, odkud částka přišla a následně by získané "prémium" mohli provozovatelé hry zablokovat, odebrat případně hráče ještě sankcionovat - záleží na jejich ochotě.
Jenže konkrétně v tomto případě by logicky PČR hrála do karet skutečnost, že podvodník sice střídal různé SIM, ale "úvodní" SMS byla vždy prakticky na slovo stejná, lišil se jen podpis (samozřejmě falešný), ale i v tom byly jen nepatrné změny, takže bylo selským rozumem jasné, že za tím stojí tatáž osoba a vzhledem k podobnosti podpisů (co je mi námo, tak třeba "Valentová", "Valíčková", "Valečková"...) to celkem logicky ukazuje na to, že za tím stojí má bývalá skorotchýně (za svobodna Valušová), nebo její bratr. Oba "polocikáni" a zkušení vychcanci. Navíc většina napálených byla z okolí Tachovska, něco z Jesenice, zkrátka vše v okolí Tachova, (kde tehdy bydleli) a jediný případ já (naštěstí jsem na to neskočil) v jižních Čechách - jediný člověk, kterého zde znali, na ně celkem jasně ukazuje. Dále to, že zpráva je vždy nachlup stejná, na ně ukazuje v tom smyslu, že z gramatiky museli propadat, takže museli pracně sesmolit zprávu bez chyb a tím pádem si již nemohli dovolit moc ji modifikovat, aby tam nenasekali chyby.
Všechny tyto indicie jsem předal PČR (poté, co jsem se z médií dověděl, oč jde a co ta SMS znamenala) - a ne, nezjistili a nevyšetřili nic, případy odloženy z důvodu "zřejmě přistupuje ze zařízení podobného mobilu, nemožno vypátrat"! Přitom, i když podvodník mění několik SIM, tak vzhledem k tomu, že se podvodná zpráva vždy opakuje, by nebyl problém dát operátoroj echo, ať toto spledují a v momentě, kdy odněkud taková zpráva odejde, okamžitě zaměřit, sledovat a dojde-li k dobití, blokovat, nebo raději nic neprovádět (aby podvodník nepojal podezření) a mít tak čas na zaměření a dopadení.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist