globalmoto_kveten





Téma: dnešní systémy LPG
 
16.10.2013 v 00:57
Zdarec-najde se tu nějakej specialista přes LPG?

v předchozím autě jsem měl starší systém LPG s tzv. směšovačem s ručním přepínáním a jelikož chci novější káru zase na LPG, měl bych k tomu dotaz, pokud by někdo věděl...

LPG systémy v dnešních moderních motorech se přepínjí na LPG sami (po zahřátí motoru na cca 35-40 st.) a údajně pracují již pouze s přistříkáváním benzínu(v určitých intervalech-cca každý 7-10 cyklus), kvůli chlazení trysek, ,takže k reálné spotřebě na LPG je třeba připočíst ještě cca 10+% spotřebu benzínu...

Když vezmu v potaz ranní studený starty a krátký popojížďky v zimním období, kdy motor poběží pouze na benzín, nezdá se mi dnešní LPG již tak výhodný...

Otázka zní:
je pravda, že dnešní nové LPG systémy (po zahřátí motoru a přepnutí na LPG) fungují všechny s přístřikem benzínu(kvůli chlazení), nebo je to individuální ( podle použitého výrobce LPG a typu motoru) a tudíž s nimi lze jezdit pouze na LPG bez přístřiku benzínu?

díky za objasnění

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) dnešní systémy LPG

16.10.2013 v 19:19 | Nahoru | #1
assassin> S tou fabií mě to zrovna napadlo, jinak to předchozí srovnání bylo právě s ochcávkou. I když ochcávka s fabií jsou ohledně eln. prvků celkem srovnatelné. Accent mě tenkrát stál cca 370000,- , zatímco ochcávka ve srovnatelné výbavě tehdy šla dost přes půl mega a to jí ještě některé prvky chyběly (to jsem měl na mysli tou kategorií "500+"). A to srovnání i30 s ochcávkou "tour" také docela sedí - ta ochcávka tam byla dost oškubaná, na způsob "maximálně zlevněné lidové verze", kliky, špígle a nárazníky černé (Accent je měl lakované už v základu), kdežto ta i30 za stejnou cenu byla v plné výbavě. Jedinou slabinou oproti ochcávce byla o kus vyšší spodní hrana kufru. Tak to potom těžko někdo klidně vysolí téměř dvojnásobnou cenu za srovnatelnou věc, není-li to patriot.
Ohledně Phaetonu... netvrdím, že musí být extra poruchový, ale že velký počet složitých a hlavně eln. prvků dost zvyšuje riziko poruchy. Nota bene spousta je jich provázaných, takže výpadek jednoho tím spíše vyřadí i nějaký důležitý element, bez něhož už vůz nepůjde bezpečně ovládat, nebo nepojede vůbec. Docela Achillovou patou jsou sběrnice, nebo i multiplex.

Ohledně LPG... opět netvrdím, že se normálně vyjíždí nádrž do dna, ale může se stát, že člověk včas nenajde pumpu a je dost nepraktické, když se po vyčerpání nádrže auto zastaví a řidič musí de facto zbytečně shánět odtah, zatímco má v bombě ještě plyn na třeba 150km. A není to jen o tom, že by byl řidič blbec, může se zaseknout plovák v nádrži a je vymalováno. A při nepatrném úbytku benzinu, co spotřebují přívstřiky, není těžké si nevšimnout zastavení ukazatele.
A pokud jde o nutnost zahřátí, tak jsem znal dva kluky, jeden měl LPG v Š120LS, druhý v F125p a oba neměli problémy s provozem na plyn už od začátku, ten první dokonce jezdil jakou dobu s prázdnou nádrží a pohodě nastartoval hned na plyn. Ale pochopitelně to bylo na jaře, ne v zimních měsících.

A o té "nesmrtelnosti filcek" jsem já osobně nepsal, ani to netvrdím. Naopak dobře víme, jak filcka tleje od zadního víka a od podběhů. Ale motor, co vím, je docela držák a přežije zbytek auta. U zmíněného Punta zase zpravidla motor přežije 2 - 3 kastle. A o trabantu se naopak říkávalo, že motor vydrží 300000km a kastle vydrží 3 motory. Nevím, co je na tom pravdy, ale bude to přehnané, bylo třeba hlídat skelet a hlavně vlaštovku. Ale že by toto byly "křápy" se obecně říct nedá. Spolužákovo otec měl Š100 a najezdil s ní 255000km bez vážnější opravy (nepočítám spotřební díly) a já mám itala z konce 60. let, jehož motor (z pera Aurelia Lamprediho) je konstrukčně modernější, jak motor zmiňované felcky a konkrétně u mého kusu má 240000km a krom svíček, řemene, filtrů a náplní se na něj nesáhlo a šlape jako hodinky. Holt záleží i na tom, jak se o to člověk stará.

(reakce na) dnešní systémy LPG

16.10.2013 v 19:38 | Nahoru | #2

J.M.K. píše: assassin>
A pokud jde o nutnost zahřátí, tak jsem znal dva kluky, jeden měl LPG v Š120LS, druhý v F125p a oba neměli problémy s provozem na plyn už od začátku, ten první dokonce jezdil jakou dobu s prázdnou nádrží a pohodě nastartoval hned na plyn. Ale pochopitelně to bylo na jaře, ne v zimních měsících.



já jezdil auty na LPG asi 12 let a dost!téměř vždy s tím byly menší,nebo větší problémy-samozřejmě čím novější auto,tím složitější problémy.
...jó a s tím startování přímo na LPG u starých aut-jo,to šlo a taky ti časem ani nic jiného nezbylo,protože to na benzín ani chytat nechtělo,jak ten mastný sliz všechno zajebal.

kdo jezdí ročně minimálně 20tis km,tak LPG jo,něco se ušetří,ale je třeba se smířit s tím,že to přinese i nějaké problémy.kdo jezdí míň-tak nechat na benál.

a to jak špatné jsou koncernové motory-no,ty TSI stojí asi za hovno(uvidíme časem),ale to té doby byly podle mně dobré až výborné.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist