Téma: Fukušima
 
13.3.2011 v 20:06
Když už se tu nakouslo to Japonsko, tak v souvislosti s tím by mě (jakožto zastánce jaderný energetiky) zajímalo co říkáte na výbuch v jaderné eletrárně Fukušima a následný menší únik radiace. Zaskočilo mě, že se něco takovýho stane po zemětřesení. Vždycky jsem myslel, že na zemětřesení jsou jaderný elektrárny konstruovaný aby to ustály.

1 reakcí na tento příspěvek Fukušima

29.3.2011 v 11:08 | Nahoru | #1
Jestli odsaď uniká plutónium, tak maj asi poškozenej reaktor i kontejnment. Černobyl z toho nebude, jako že bouchnout to asi nebouchne. Moc bych ale nedal za to, že to jako Černobyl nakonec zabetonujou.

Naposledy editováno 29.03.2011 11:09:14

(reakce na) Fukušima

29.3.2011 v 12:59 | Nahoru | #2
Buni> nemusí být poškozené ani jedno, stačí poškozený článek uvnitř. Je to stará jednookruhovka, radioaktivní voda odtamtud může unikat klidně z generátoru nebo trubek kdekoliv po cestě. Nebo také z poškozených článků v bazéncích vyhořelého paliva, o kterých se neví téměř nic.

Co jsem našel na japonských stránkách, tak je tam toho plutonia našli o třetinu (nebo 3x?) víc, než už ho je v zemi od dob atmosférických zkoušek jaderných zbraní v 60-tých letech. Takže to nějaké drastické zamoření zatím naštěstí není. Zatím je horší silně radioaktivní voda v betonových kanálech a příkopech poblíž reaktorových budov. Hlavně jód a césium. Podle míry radiace z té vody jsou články určitě poškozené.

Fofrer: Prý tam maj vyhořelé palivo i z dalších japonských elektráren. Co jsem se dočetl, tak vyhořelé palivo se do hlubinných uložišť neukládá. Obsahuje příliš mnoho použitelného uranu a plutonia, tak se prý přepracovává. Do hlubinných uložišť jdou zbytky a především objemný nízkoradioaktivní odpad, jako použité rukavice, pomůcky, kusy zařízení...

Víc budou vědět odborníci, to já nejsem, mě to jen zajímá.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist