Téma: Jawa 500 OHC běží na 1 válec
16.8.2021 v 15:10
Ahoj všem, měl bych otázku...o víkendu při jízdě motor najednou ztratil výkon a začal běžet na jeden válec. Pak chvilku na dva. Demontoval jsem svíčky a byly úplně černé tak jsem dal jiné pak chvilku běžel normálně a zase začal jít nepravidelně. Opět sem vyndal svíčky a opět úplně černé... Napadá někoho co se stalo? Nějaké těsnění? Něco s ventilama? Prosím o radu nebo názor než se do toho pustím...díky
Čau, zabudol si na jednu podstatnú vec. Nami milovaná Jawa 500 OHC má kladívkové zapaľovanie s odstredivým regulátorom. Každý valec má svoje kladívko+kondenzátor. Stačí poškodený vodič , niečo prerazí a si v háji. Síce tie staré kladívka boli fajn, tie komunistické boli už horšie ale tie najnovšie sú najhoršie. Ja som teda nikdy nemal tento problém, to som mal skôr na Jawe 350 . To 500 OHC fungovalo bez problémov. No, asi som ju mal kvalitne porobenú.
1 reakcí na tento příspěvek Jawa 500 OHC běží na 1 válec
Kohlstein píše: Obě svíčky černé a karburátorů je kolik? Hádám, že v téhle věci je potřeba začít hledat, proč je směs bohatá.
Počítám, že je to v origo, takže jeden a tím to nebude.
Také jsem měl tu "čest"


Ale vážně, souhlasím s krokošem, hledat někde pod chromovým víčkem, možná koďan, možná fajfka. možná VN kabel (pokud nejsou Cu).
Ventily to nebudou, možná pro klid změřit komprese, ale na to bych nevsadil zlámanou grešli.
Naposledy editováno 16.08.2021 18:11:48
1 reakcí na tento příspěvek Jawa 500 OHC běží na 1 válec
Měl byste někdo tip, kde udělat výbrus, písty a asi i klikovou, když už je motor venku. Díky.
mikeš. píše: Měl byste někdo tip, kde udělat výbrus, písty a asi i klikovou, když už je motor venku. Díky.
Zkus Františka Mudru z Kralovic. Je to již dlouho co nám něco dělal, ale vždy to bylo bez chyby. Kliky, výbrusy atd. Nezapoměň pak zúhlovat ojnice.
Je to trochu dál, ale pracuje na jedničku. Nevím jak s pístama, mám dojem, že ty nedělá.
https://www.idatabaz...avna-jilove-u-prahy/
https://www.idatabaz...avna-jilove-u-prahy/
1 reakcí na tento příspěvek Jawa 500 OHC běží na 1 válec
Díky za tip. A to je dobrá otázka, proč se to stalo... Ale vím při jaké situaci, byl jsem na vyjížďce, bylo pěkné vedro a dlouhéj tahlej kopec jsem jel na trojku a v jednu chvíli úplně ztratila výkon a od té doby to začlo zlobit. To byla asi ta situace...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
---|---|---|---|
Jawa 500 OHC - spojka Jawa 500 OHC | OnluCBR | 14 | 20.2.2024 v 15:55 MartinED250 |
JAWA 500 OHC - přípravek / stahovák Jawa 500 OHC | mikeš. | 4 | 9.5.2022 v 10:04 1jarda1 |
Jawa 500 OHC - výbrus válců + repas... Jawa 500 OHC | mikeš. | 14 | 17.1.2022 v 18:06 cmiral |
Prezývky [1, 2] Jawa 350 Tramp, ČZ 175/477, ČZ 250/471, Jawa 250/559... | MarekPalovic | 56 | 28.12.2021 v 11:53 zelinar22 |
Jawa 500 ohc Jawa 500 OHC | čoun | 26 | 18.11.2020 v 18:30 kratkej01 |