journeyman_brezenPROFIL UŽIVATELE

Marian16

Offline: Dnes v 09:10 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 40
Město: Kladno
Lokalita: Kladno Středo...
Poděkoval: 52x
Založil témat: 29x
Napsal příspěvků: 403x
Body komentářů: 11 / 35
ID uživatele: 91008
Registrace: 4.4.2009

Adresa profilu:http://marian16.motorkari.cz (Sdílet)


Jak Zephyry Jeseníky pokořili!

Krátká reportáž z již 2.setkání majitelů motocyklů Kawasaki Zephyr, z května 2019.

   Již od začátku května se zdálo, že nám počasí nedopřeje. Proti loňsku byl tedy fakt studený a upršený. Už jsem si myslel, že dopadneme stejně jako letošní jarní sraz Kawasaki na Seči, který byl z důvodu špatného počasí zrušen.

   Naštěstí jsme vydrželi a počasí se vylepšilo. O víkendu 24.-26.5. bylo fakt hezky a Zephyry se v Bikers Hotel Dolte v Sobotíně setkali v počtu 9 kusů!

   V pátek odpoledne dorazilo 6 a další tři se přidali v sobotu dopoledne.

   Krátce před dvanáctou jsme vyrazili vyjížďku, která byla naplánována na téměř 190km ve směru Rapotín, Jeseník, Javorník, Zlaté hory, Vrbno pod Pradědem, Rýmařov a zpět do Sobotína.

   Cestou jsme překonali motorkářům jistě dobře známé Červenohorské sedlo, ve výšce 1013 m n.m.. Silnice široká a provoz minimální. Zdá se, že moto sezóna tady ještě jen začíná!

   Další naší zastávkou byla návštěva srazu zvaného „Nippon retro“, který se konal v Račím údolí, poblíž Javorníku. Jak vkladatel pozvánky na akci prohlásil: „Rozhýbejte japonské či jakékoliv jiné staré železo a přijeďte!“, tak jsme přijeli. A s námi tedy i pěkný slejvák. Jakmile jsme Zephyry zaparkovaly, ve společnosti dalších cca 200 klasických motocyklů a zapluly jsme do restaurace něco zobnout, spustili se z nebe proudy vody. Měli jsme štěstí, že nás to nechytlo na silnici.

   Pokračování teď již mokré vyjížďky směrovalo v poklidném tempu na Zlaté hory, se zastávkou v Zlatokopeckém skanzenu. Dá se to projít i s průvodcem, ale my jsme si to dali jako samostudium přes informační tabule. Rozhodně se zastavte, až pojedete kolem.

   Poslední zastávkou bylo Lázeňské městečko Karlova studánka, kde jsme se občerstvili u termálního pramene čerstvou vodou, a někdo i v blízké restauraci kávou, nebo kofolou.

   Po příjezdu do Dolte se dva Zephyry oddělili na návrat domů, zbývajících 7 zaparkovalo pod přístřeškem a svorně jsme zasedli k dobré večeři a vychlazenému pivu! Probíralo se, jak už to bývá vše kolem motorek , ale i běžných radostí a starostí života, včetně hokeje, jelikož nás Kanada poslala směrem k bramborové medaili. Nuž, čo už!

   V neděli dopoledne jsme se postupně rozjeli ke svým domovům po celých Čechách, ale máme domluvené další setkání na počátek září. Tentokrát by to mělo být České Švýcařsko a blízké okolí!

   Takže nashledanou všem majitelům motocyklů Kawasaki Zephyr!

...ale i všem ostatním samozřejmě! Vždyť na silnicích jsme si všichni rovni!

AVE ZEPHYR!!!

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (1x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
DennySV napsal 29.05.2019 v 17:20

Milan1963 napsal 29.05.2019 v 07:47


renocar_duben
Objednat reklamu
TOPlist