PROFIL UŽIVATELE

Programos

Offline: 6.6.2021 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 29
Město: Brno-Kohoutovice
Lokalita: Brno-město Ji...
Založil témat: 3x
Napsal příspěvků: 8x
ID uživatele: 310802
Registrace: 7.5.2017

Adresa profilu:http://programos.motorkari.cz (Sdílet)


Jak mě nechala 10km od domova

Nervy na dranc a pak tohle. Aneb, když si potřebujete po stresové práci pročistit hlavu a motorka vás zklame.

To máte tak, já vždycky říkám, že na práci vás musí uspokojovat alespoň 2 ze tří pilířů. Ty pilíře jsou "Mít práci rád", "PLAT" a "Být spokojený". U mě jsou to bohužel ty dva poslední, mám dobrý plat a jsem obecně jsem spokojený. Ale nemám práci rád. Ten, kdo dosáhne na všechny 3 pilíře je opravdu šťastný člověk.

No a to se tak stalo, že jsem za poslední 4 měsíce nevylezl z domu. Jídla po málu, spánku ještě méně. Stres z přiděleného projektu mě ničil a do toho začíná sezóna a já se byl letos projet zatím jen jednou.

Inu, po zimě sice nastartovala, ale tu radost jsem si vůbec neužil. Od nového roku jsem se nezastavil a volný víkend je moje zbožené přání. 

21.4. se to povedlo, projekt dokončen, zákazník nad míru spokojen. To je potřeba oslavit! Dám si pořádný spánek .... a já vím, tohle je vlastně fórum o motorkách a né žádná poradna.

Neděle 22.4. přijíždím do 50km vzdálené garáže, kde na mě čeká moje Kawa. Domlouvám s bratrancem vyjížďku. Domlouvám s kamarádem scuka na půli cesty, startuji, vyrážím. Po 10km výstřel do výfuku, a už jsme jeli jen na 3 válce. -Jelikož jsem podobné trable řešil během zimy u svého osobního auta a místo na 6, jelo jen na 5 válců a nechtělo startovat, už jsem měl určité povědomí- Motorka začala znít skoro jako motard, neměla výkon a všici 4 kluci se chytli až když jsem ji vytočil pořádně do otáček. A já jsem ajťák, nikoli žádný mechanik. Nicméně po trablech s autem už si začínám říkat mechanik teoretik, tudíž jsem si vydedukoval, že bude něco se zapalováním. 1km vzdálená zastávka na benzínce mi potvrdila, že jsme jeli na tři válce. Svod prvního válce byl totiž už docela chladný.

Samozřejmě bez nářadí jsem nebyl schopen udělat nic. Napadla mě jako první svíčka, neměl jsem klíč, neměl jsem svíčku, na benzině měli akorat.... párek. A krom toho jsem si opětovvným startováním vymlátil baterii. A za 30 minut už jsme tahali navozejku s pouze jedním kurtem. Nejhorší jízda v mém životě. Celou dobu jsem se díval, esi holka nepadá, a nespadla!

Nu, a tak tu máme dnes 27.4. běhěm týdne jsem objednal 4 svíčky, dnes vyměnil, a nastartovala !NAHNED!. Mě se tak ulevilo, že to nejsou potkané ventily či zadřený píst....(já vím, když jsem startoval tak motor se točil, ale prostě když o tom víte hovno, tak se bojíte všeho i když to nedává smysl). Samozřejmě jsem neměl ani ořech na svíčky, takže jsem si musel koupit.... Při výměně svíček jsem si všiml ještě krásně dobastlené faje, a 4. válec tudíž taky nezapaloval úplně tak jak by měl.

Sumasumárum, poprvé mě nechala mašina na holičkách zrovna, když jsem ji nejvíce potřeboval, pročistit si hlavu a tak... znáte to. Naštěstí to bylo jen svíčkou 1. válce (vyměněny pro jistotu všechny). Takže dnešní 70km projížďka konečně stála za to, i když foukalo jak blázen. Zase mi vykouzlila úsměv na tváři a místo starostí se zase můžu těšit na další projížďku.

Je to dobrý stroj.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (4x):

Motorky: Kawasaki ZR 7

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
Mojmír366 napsal 23.05.2018 v 17:25

Doufám že sis objednal špičkový svíčky NGK,aby tě to mohlo potkat zase příště.

Programos napsal 04.05.2018 v 18:51

No, ono minuly rok prosla kontrolou v Hamrech nad Sazavou. Vsechny kapaliny nove, serizene karbece, ventily... a ze pry vse ostatni je OK. A najel jsem tak mozna 1000km... A jelikoz mam motorku teprve rok, tak se ve vsem teprve rozkoukavam, takze neni moc divu, ze me dokaze takhle prekvapit :)

Kazdopadne klic a svicky uz vozim pod sedlem. :)

Gahan37 napsal 04.05.2018 v 10:06

Z toho plyne...pravidelně servisovat


TOPlist