WSBK Most – V pátek je nejrychlejší Razgatlioglu, Svoboda první v SSP300

Na dráze Autodromu Most jezdci v pátek zahájili prvními tréninky osmý podnik sezony superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship 2023. Na programu byly celkem dva volné tréninky sérií FIM Superbike, FIM Supersport a FIM Supersport 300. První tréninky ovlivnil déšť, ty druhé už jezdci absolvovali na suchém povrchu. V superbicích byl nejrychlejší Toprak Razgatlioglu (Yamaha), Oliver König (Kawasaki) skončil osmnáctý. V třídě SSP300 je nejrychlejší Čech Petr Svoboda (Kawasaki), jehož vstup do domácího podniku byl na výbornou. V supersportech zajel nejrychleji Nicolo Bulega (Ducati), Ondřej Vostatek (Triumph) je po pátečních jízdách devátý v pořadí. Sobota bude druhým dnem osmého kola WSBK v České republice a to znamená, že uvidíme bitvy o pozice na startech prvních závodů, jejichž termín je v sobotu odpoledne.

MS Supersport 300 – 1.volný trénink

První trénink měli jezdci na mokrém povrchu, protože v Mostě pršelo. Po první polovině vedl s časem 1’59,706 sekundy tabulku časů Fenton Seabright (Kawasaki GP Project). Druhý Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing BGR) ztrácel dvě desetiny a poslední v jedné sekundě byl třetí Alessandro Zanca (Team#109 Kawasaki). Čtvrtý Petr Svoboda (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) ztrácel na prvního 1,070 sekundy, pátý byl Kevin Sabatucci (Team Flembbo-Pl Performances). Slovák Maxim Repák (Accolade Smrz Racing BGR) byl s časem 2’01,265 sekundy osmý v pořadí. Hned v úvodu spadl lídr průběžného hodnocení Dirk Geiger (Freudenberg KTM - Paligo Racing), spadl také Krittapat Keankum (Arco Motor University Team) a Walid Khan (Freudenberg KTM-Paligo Racing), lídr série IDM SSP300 startující na divokou kartu.

První trénink vyhrál časem 1’58,688 sekundy Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing BGR), který byl o víc jak sekundu rychlejší než druhý v pořadí Fenton Seabright. Třetí je Loris Veneman (MTM Kawasaki), čtvrtý Alessandro Zanca a první pětici nejrychlejších uzavřel Petr Svoboda, jemuž na jezdce týmu Jakuba Smrže chybělo 1,436 sekundy. Slovák Maxim Repák byl čtrnáctý.