WSBK Most – Jonathan Rea si v Mostě vyjel první letošní vítězství

První závody v Mostě velmi ovlivnilo počasí. Trať při závodu superbiků ještě nebyla zcela suchá, a tak bylo otázkou, zda ještě nazout pneumatiky do mokra, či nikoliv. Z klání nakonec vyšel vítězně Jonathan Rea, pro kterého tak jde o první triumf v letošní sezóně. Druhé místo obsadil Toprak Razgatlioglu a třetí Danilo Petrucci. Oliver König projel cílem na dvacáté pozici. V supersportech si pro vítězství dojel Nicolo Bulega a po divokém závodě třístovek získal první pozici Lennox Lehmann.

MS Superbike – 3. volný trénink

Sobotu v Mostě odstartoval třetí volný trénink Superbiků. Dráha byla suchá, jezdci tak mohli vyjet na slickách. Zraky byly soustředěny především na Alvara Bautistu (Aruba.it Racing - Ducati), jenž v pátek skončil průběžně šestý, a Jonathana Reu (Kawasaki Racing Team WorldSBK), kterému patřila v kombinovaných časech desátá pozice. Ani jednomu se v Mostě zatím nedařilo tak, jak by si představoval, o čemž nemohl hovořit Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), který páteční druhý trénink ovládl.

V sobotu ráno byl na trati nejrychlejším závodníkem Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW), jenž zajel čas 1'31,689 sekundy. Pouhých sedm tisícin na něj ztratil Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team), o 73 setin pomalejší byl pak Toprak Razgatlioglu. Pro čtvrté místo si dojel Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), nejlepší pětku pak uzavřel Philipp Öttl (Team GoEleven) se ztrátou 0,268 vteřiny na Gerloffa. Spokojený s výsledkem rozhodně nebude Alvaro Bautista, který skončil až jedenáctý, Jonathan Rea pak obsadil dokonce až čtrnáctou pozici. Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) si dojel pro dvaadvacátou příčku.