WSBK Magny-Cours – V neděli vyhrál Davies, Rea nedokončil

MS Supersport 300 – Závod

Do závodu na 12 kol startoval z první řady Alan Muel (Team MOTOXRACING), Paolo Grassia (3ENNE#Racing - Chiodo Moto) a Mika Perez (WILSport Racedays). Z druhé řady vyrazila trojice Robert Schotman (GRT Yamaha WorldSSP300 Team), Enzo De La Vega (GRT Yamaha WorldSSP300 Team) a Borja Sanchez (Halcourier Racing). Třetí řada Scott Deroue (MTM HS Kawasaki), Manuel Bastianelli (3570 Made in CIV) a Jacopo Facco (SK RAcing).

Po startu došlo na změnu pozic a do čela závodního pole se dostal Robert Schotman. Na druhé pozici jel Mika Perez a třetí byl Marc Garcia (Halcourier Racing). Čtvrtý byl Scott Deroue, pátý Alfonso Coppola (SK Racing). Domácí závodník Alan Muel zřejmě neunesl start z pole position a ještě v prvním kole havaroval. Po druhém kole v závodě nepokračoval Kimi Patova a Gabriel Noderer.

V polovině závodu jl první Marc Garcia, který měl mírný náskok tří desetin na dvojici Alfonso Coppola a Robert Schotman. Ve skupině bojující o pozice na stupních vítězů byl také Daniel Valle a Mika Perez, šestý Borja Sanchez už ztrácel necelé dvě sekundy. V sedmém kole už vedl Robert Schotman, ale pozice se neustále měnily v každé zatáčce. Ital Bastianelli dostal penalizaci tří pozic, které pokud svém soupeřům neuvolní, uvidí černou vlajku.

V posledních třech kolech nabírala bitva o vítězství na síle a bylo otázkou času, kdo z jezdců udělá jako první chybu. První pozici si v nájezdu do předposledního kola držel Marc Garcia, druhý jel Daniel Valle, třetí byl Robert Schotman. Na stupně vítězů ale mohl dosáhnout čtvrtý Scott Deroue, Alfonso Coppola nebo Mika Perez.

Závod vyhrál Marc Garcia, jenž je nyní lídrem průběžného hodnocení s náskokem čtyř bodů. Druhý projel cílem Alfonso Coppola, třetí je Robert Schotman. V těsné koncovce ztratil na stupně vítězů necelou desetinu čtvrtý Mika Perez a pátý Daniel Valle. O vítězi prvního ročníku třístovek rozhodne poslední podnik sezony v Jerezu. Každopádně už nyní je jasné, že Pohár konstruktérů má jistý Yamaha a v soutěži týmů vyhrál Halcourier Racing.