WSBK Donington Park – V pátek zajel nejrychleji Rea

Na okruhu Donington Park ve Velké Británii zahájily páteční tréninky šestý podnik sezony superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship 2023. Na programu byly dva volné tréninky sérií FIM Superbike a FIM Supersport. Všechny páteční jízdy ovlivnil déšť, zejména pak ty odpolední. Ve WorldSBK je nejrychlejší Jonathan Rea (Kawasaki), Stefano Manzi (Yamaha) byl nejrychlejší v trénincích WorldSSP. V Británii je Oliver König (Kawasaki-WSBK), který je po prvním dnu čtyřiadvacátý. Sobotní program nabídne bitvu o pozice na startu v podobě Superpole a první závody.

MS Superbike – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku vedl s časem 1’27,708 sekundy Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK). Druhý Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) ztrácel 0,149 sekundy, třetí Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) byl o 0,436 sekundy pomalejší. Do jedné sekundy na prvního se stačil vejít Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), Philipp Öttl (Team GoEleven) a šestý Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati). Pak začalo v Doningtonu pršet a provoz na trati ustal.

V závěru tréninku to byl Jonathan Rea, jemuž se podařilo překonat Turka Razgatliogla rozdílem 0,052 sekundy a první trénink vyhrát. Druhý skončil Toprak Razgatlioglu, třetí je Philipp Öttl, což je pro Němce hodně pozitivní úvod víkendu. Top5 uzavírá dvojice domácích závodníků Alex Lowes a Bradley Ray (Yamaha Motoxracing WorldSBK Team). Čech Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) je s kolem za 1’31,176 sekundy čtyřiadvacátý a na prvního mu chybí 3,549 sekundy.