WSBK Brno – První závod vyhrál a rekordní 60.triumf SBK získal Rea

Sobotní program v Brně měli jezdci superbikového šampionátu pořádně nabitý. Ráno byly na programu poslední tréninky pro týmy WorldSBK, WorldSSP a STK1000, následovala série Superpole WorldSBK a WorldSSP300 a hlavním bodem programu byl první závod MS superbiků, který vyhrál Jonathan Rea, jenž si na konto připsal rekordní 60.vítězství SBK. Závěr dne byl ve znamení bitvy o pozice na startu pro jezdce WorldSSP a evropského šampionátu Superstock 1000. V obou případech uspěli závodníci z Německa Sandro Cortese a Markus Reiterberger. Neděle v Brně bude dnem závodu sedmého podniku sezony mistrovství světa superbikových motocyklů.

MS Superbike – 4.volný trénink

Poslední volný trénink zajel nejlépe Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), který si v sobotu ráno připsal maximum 1'59,255 sekundy. Deset tisícin ztratil na jezdce tří ladiček Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), třetí v pořadí Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) byl o 0,143 sekundy pomalejší. Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Junior Team) uzavírají pětici nejrychlejších. Český závodník Ondřej Ježek (Guandalini Racing) byl s kolem za 2'01,533 sekundy devatenáctý.