V Assenu nastupuje König s novým podvozkem

Vyhlížel, jak v Nizozemsku usedne na zcela nový stroj. K tomu však ještě nedojde. I tak bude mít Oliver König pro závody superbiků v Assenu k dispozici nový materiál, konkrétně podvozek. „Další věci se nepodařilo zatím sehnat, na všechno se čeká. Ale nová sériová motorka by měla dorazit do Itálie v tomto týdnu,“ vysvětlil Miloš Čihák, jezdcův manažer. Jediný český zástupce v prestižním šampionátu jde však do tréninků, které začnou v pátek, odhodlaně. „Těším se a chci ukázat zrychlení,“ dodal König.

Rodák z Prahy má za sebou v letošní sezoně dva závodní víkendy v Indonésii a v Austrálii. V obrovsky těžké konkurenci skončil nejlépe na 17. místě. Do posledního závodu ani nevyjel po technické závadě jeho motorky na startovním roštu. A tak tým Orelac Racing Movisio vyvíjel maximální aktivity k tomu, aby pro českého závodníka zajistil novou motorku. „Jenže situace na trhu s díly je taková, že se na všechno dlouho čeká a nic není. Podařilo se ale sehnat nový podvozek od značky Öhlins, který bude mít už pro závody v Nizozemsku. Zároveň nová sériová kawasaki by měla dorazit do Itálie, poté jí budeme upravovat,“ dodal Miloš Čihák.

I na menší úpravy na jeho stroji se Oliver König těší. Na evropskou část šampionátu superbiků se připravoval hlavně v Praze, v posilovně na Brumlovce. „Pak jsem byl trénovat v Brně s Ondrou Ježkem a Karlem Hanikou, jak v posilovně tak na motokrosu,“ dodal český jezdec, který zatím moc neví, kam by ho úpravy na motorce měly posunout. „Cílem je být co nejvíce u ostatních jezdců a dostávat se do soubojů, protože ty mě na závodění baví nejvíce.“

A jeho manažer doplnil konkrétnější zadání: „Doufám, že se podaří, aby měl ztrátu minimálně dvě vteřiny na kolo. Nejen, že tu jsou všichni zkušenější, ale mají také zcela nové stroje, někteří také s tovární podporou. My budeme konkurovat dravostí a šikovností,“ dodal Čihák. Závody v Nizozemsku začínají v sobotu od 14:00, ve stejném čase také v neděli. V ten den je ještě od 11:00 Superpole Race.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist