Superpole: Tom Sykes získal čtvrté Pole position v řadě za sebou

Po Carlosu Checovi, jenž vyhrál Superpole na australském Phillip Islandu, jsme už nezaznamenali jiného vítěze, než úřadujícího vicemistra světa Toma Sykese. Ten kraloval i na domácím okruhu Donington Park a vyhrál tuto soutěž časem 1'27.378. Druhý skončil lídr šampionátu Sylvain Guintoli a první řadu pak dokompletoval druhý v aktuální mistrovské tabulce Eugene Laverty. Absolutní trumf domácích pilotů, neboť i Guintoli bydlí nedaleko tohoto okruhu, potvrdili Jonathan Rea a Leon Camier.

Superpole 1: První rychlé kolo zajel Jonathan Rea časem 1:28.671 min., ovšem nový "Mr. Superpole" byl vzápětí rychlejší, kdy zajel čas 1:28.194. Zatímco Loris Baz, Jules Cluzel a Ayrton Badovini bojovali úplně na konci časové tabulky o další postup - přičemž Badovini jako první musel použít pneu Qualifyer, tak Davide Giugliano a Baz se dokázali ještě v úplném závěru zlepšit. Sykes dokončil Superpole 1 jako nejrychlejší a za ním se seřadili jeho krajané Chaz Davies a Leon Camier. Giugliano obsadil místo čtvrté před Bazem a Sylvainem Guintolim. Marco Melandri a Niccolo Canepa se umístili za továrním pilotem Aprilie, přičemž Jonathan Rea a Cluzel dokompletovali konec Top-10. A postoupili i Eugene Laverty a Carlos Checa, jako poslední vůbec. Vyřazení byli Leon Haslam, Badovini a Michel Fabrizio, ovšem i poslední Fabrizio ztratil na Sykese pouhých 1.020.
Superpole 2: Canepa všechny překvapil svým prvním rychlým kolem, brzy ale musel přenechat první místo dalším. Především Sykes se prezentoval absolutně nejrychlejším kolem celého závodního víkendu vůbec, které mělo hodnotu 1:27.560 min. Ve druhé polovině Superpole 2 už vyjeli všichni piloti s gumami Qualifyer. Za Sykesem se seřadili Guintoli a Laverty a mohli tak předčasně zajet spokojeně do svých boxů, když čtvrtý skončil Giugliano. Pilot BMW Davies postoupil dále jako pátý a za ním Camier na místě šestém. Posledními postupujícími byli Canepa, Melandri a Rea. Vypadl hodně překvapivě Checa, ačkoliv na Sykese ztratil pouhých 0.894 sec., kromě něho se s další soutěží museli rozloučit i Cluzel a Baz.
Superpole 3: Tom Sykes vyhrál počtvrté za sebou Superpole. V boji o první startovní řadu byl ze začátku nejrychlejším Rea, vzápětí ho vystřídal Guintoli. Pak ale dostál svému novému jménu Mr. Superpole Tom Sykes a časem 1:27.378 si zajistil čtvrté Pole position za sebou. Guintoli skončil druhý o 0.338 sec., poslední místo v první startovní řadě si vybojoval Laverty.

Druhou řadu pak vytvořili Rea, Camier a Melandri, zatímco ve třetí budou stát Davies, Giugliano a Canepa.

eni FIM WSBK 2013 - Donington Park Racing Circuit, Classifica Tissot-Superpole (SP3)