Škoda chyb z úvodu závodu, König těsně za body

Opět byl v kontaktu s daleko zkušenějšími soupeři. A nakonec Oliverovi Königovi sházelo jen deset vteřin na první letošní bod v mistrovství světa superbiků. Český závodník skončil v Assenu na 16. místě. „Škoda, že jsem v prvních kolech udělal pár chyb, protože bych na tempo zkušenějších jezdců přede mnou měl. Příště se musím rozjet v závodě mnohem lépe,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. Za čtrnáct dní ho čeká další závodní program v Barceloně, kde se chce posunout ještě výše.

V superbicích se sice zatím pohybuje většinou v zadní skupině, jenže i tam jsou kvalitní jezdci a napínavé souboje. Příklad? Kousek od Königa dojel do cíle Tom Sykes, mistr světa superbiků z roku 2013. V sobotu byl zase v neustálém kontaktu s Malajcem Hafizhem Syahrinem, který má za sebou dva roky v MotoGP. A v neděli se na trati „pral“ s Brazilcem Ericem Granadem. Přitom v prvních kolem nebyl moc schopný akceptovat jeho tempo, nejlepší časy začal König zajíždět až po polovině závodu.

„Podařilo se mi dostat ke Granadovi, jenže zpočátku jsem ho nepředjetl. V částech, kde jsem byl silnější, tak jsem ho sice dojel, ale nepřekonal ho. Dvě kola jsem za ním kroužil, než jsem to vymyslel. Jsem rád, že se to povedlo,“ popsal König, který se v předposledním kole dostal na 16. místo. A to už si udržel. „To je dobré umístění, kousek od bodu. Ale je potřeba si přiznat, že také spadlo celkem dost soupeřů. S motorkou jsem byl spokojený, bavilo mě to a společně s mými mechaniky jsme vymysleli zlepšení na neděli. Moc jim děkuji.

Jeho motorka kawasaki má nový podvozek a pérování. „Máme zprávu, že snad od Barcelony by měl být k dispozici také nový motor. Jestli to tak bude, uvidíme až na místě. Veškeré nové součástky jsou objednané, pouze čekáme na dodání,“ tvrdil Miloš Čihák, jezdcův manažer.

O víkendu se v Assenu dařilo Petru Svobodovi, který ve třídě do 300 ccm vybojoval dvě vítězství. „Jsem z něho nadšený, vede celý šampionátu. Přitom před víkendem byl velmi skromný, říkal mi, že mu stačí místo v nejlepší desítce. A také se mi omlouval, když překonal můj rekord. To jsem se usmál a moc mu gratuloval, fandím mu,“ dodal König, pro kterého bylo v nejslabší třídě maximem třetí místo v Mostě před dvěma lety.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist