První den testu WSBK v Jerezu zajel nejrychleji Bulega

První letošní test absolvovali ve středu na okruhu v Jerezu jezdci superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship. Na dráze testovali až na tři všichni jezdci královské třídy WSBK, testovací kilometry najížděli také jezdci třídy World Supersport. Nejrychlejším jezdcem prvního dne byl nováček Nicolo Bulega (Ducati), Marcel Schrötter (MV Agusta) byl nejrychlejší z jezdců supersportů. Test pokračuje ve čtvrtek druhým, závěrečným dnem.

Jako jediný se ve středu dostal pod 1‘39s italský jezdec Nicolo Bulega (Aruba.it Racing – Ducati), nováček v třídě WorldSBK, nicméně úřadující mistr světa WorldSSP. Bulega si na nový technický komplet zvyká velmi dobře, což také dokázal časem 1’38,292 sekundy. Bulega byl o víc jak jednu sekundu rychlejší než druhý jezdec v pořadí Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Lowes toho během dne příliš nenajel, jelikož měl v závěru dne na kontě jen 31 kol a třeba takový Bulega jich zvládl 71 a 64. nastavil nejlepší čas dne.

Se ztrátou 1,229 sekundy skončil na třetí pozici Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team). Turek zvládl během dne 74 kol a těsně řed koncem nastavil své maximum 1’39,521 sekundy. Na čtvrté pozici je Michael van der Mark (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team), první pětku uzavřel se ztrátou 1,387 sekundy Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), který byl s 83 odjetými koly nejpilnějším z jezdců WSBK.

Severní Ir Jonathan Rea (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) rovněž nelenil, když zvládl 72 kol a šesté maximum dne 1’39,682 sekundy zvládl nastavit už v devatenáctém kole. Těsně za jezdcem Yamahy je Andrea Iannone (Team GoEleven), osmý čas má Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW) a devátý Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team). První desítku uzavírá se ztrátou 1,555 sekundy Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati).