Ohlasy SBK Imola – V prvním závodě na stupních vítězů skončili Bautista, Razgatlioglu a Rea

Ačkoliv se Alvarovi Bautistovi v trénincích v Imole příliš nedařilo, závod mu sedl a dojel si v něm pro vítězství. Sté pódium získal v superbicích Toprak Razgatlioglu, který v klání obsadil druhou příčku. V nedělním dlouhém závodě doufá v první místo. Na stupně vítězů v Itálii vystoupal také Jonathan Rea, který je se sobotním výkonem spokojený. Jak přiznal, očekával horší umístění.

SBK - Závod 1 / Prometeon Italian Round

1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1. místo ... 382 bodů

„Byl to obtížný závod. S výsledkem jsem spokojený, nečekal jsem, že budu takhle rychlý, zvláště po včerejších volných trénincích. Kolo za kolem jsem nabýval sebevědomí. Přemýšlel jsem nad tím, kde zaútočím na Topraka. Když jsem se cítil dostatečně jistý, pokusil jsem se ho předjet. Byla to dobrá sobota, teď už ale pojďme myslet na neděli.“

2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) - 2. místo ... 284 bodů (- 98)

„100 pódií… Teď čekám na 100 vítězství! Dnešní závod nebyl špatný, ale nemám z něj stoprocentní radost, protože jsem ho zakončil na druhém místě. Tenhle víkend si chci v Imole dojet pro první místo. Na začátku jsem se na motorce cítil dobře, pak mi ale poklesla přilnavost pneumatik. Bautista měl navíc na rovinách dobrou akceleraci. To mu dalo velkou výhodu. Snažil jsem se s ním udržet v kontaktu, ale bylo to nemožné. Lepší než nic. Dojel jsem si pro druhé místo, uvidíme, jak to dopadne zítra. Ve sprintech býváme silní. Zapracujeme na zlepšení zadního gripu a také sektorech 1 a 2. Gratuluji všem, kteří dnes závodili. V takových podmínkách to není nic jednoduchého, všichni odvedli skvělou práci.“

3. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 4. místo ... 179 bodů (- 203)

„Pódium je víc, než sem po včerejším odpoledním a dnešním ranním tréninku čekal. Myslel jsem, že budeme bojovat o top pětku. Nebyl jsem si jistý tempem Locatelliho a Bassaniho. Když jsem se ale před ně dostal, byl jsem schopný stíhat Topraka s Alvarem. Bojovali spolu, což mi dovolilo se jim přiblížit. Říkal jsem si, že bych toho mohl využít. Pak šel ale Bautista před Topraka a své tempo ještě navýšil. Nepovedlo se mi ho udržet. Podmínky byly stejné pro všechny. Na motorce vysoká teplota nebyla tak strašná, to horko tolik necítíte. Ale když jsme šli na pódium a stáli jsme na slunci, navíc v kombinéze, to bylo strašné.“