Ohlasy SBK Assen – Neporažený Alvaro Bautista i double pro Yamahu

Alvaro Bautista odjíždí z Assenu neporažený. Kromě jediného závodu v letošní sezóně ještě nechyboval a zaslouženě je lídrem celého šampionátu. Radost měl navíc dnes dvojnásobnou, pro Ducati vyjel v Superbicích čtyřsté vítězství. S mírnou pachutí odjíždí z Nizozemska Jonathan Rea. Ten sice v Superpole závodě skončil druhý, v odpoledním druhém klání však upadl. I díky jeho chybě si pro třetí pozici dojel Andrea Locatelli, který tak na pódium mohl vystoupit spolu s týmovým kolegou Toprakem Razgatliogluem, jenž projel cílem jako druhý.

SBK - Superpole Race + Závod 2 / Pirelli Dutch Round

1. / 1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1. místo ... 174 bodů

„Byl to skvělý víkend, jsem rád, že jsem tady zanechal svůj odkaz v podobě 400. výhry pro Ducati v Superbicích. Jsem šťastný, že jsme se od včerejška dokázali ještě vylepšit. Zvláště pak v Superpole závodu. Co si z dnešního dne zapamatuju, je rozhodně fantastický pocit na motorce.“

2. / nedokončil Jonathan Rea (Kawasaki Racing WorldSBK Team) – MS 5. místo ... 73 bodů (- 101)

„Byl to bohužel jeden z těch dnů… Ale i přesto si z víkend odvážíme několik pozitiv. Na motorce se jezdilo vážně pohodlně. Víkend odstartoval skvěle, ve druhém závodě se nám ale příliš nedařilo. Zkontrolovali jsme data, abychom zjistili, kde byl problém. Měl jsem problém s řazením. Když jsem v deváté zatáčce otevřel plyn, okamžitě tam naskočil třetí rychlostí stupeň a já už jsem s tím nemohl nic dělat. Jsem z toho frustrovaný, myslím, že jinak bychom bojovali zase o pódium. V porovnání s prvním závodem jsem se na stroji cítil pohodlněji. V Superpole závodě jsem do toho dával všechno, přesto mi Alvaro dokázal ujet.“

3. / 2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 2. místo ... 118 bodů (- 56)

„Jsem opravdu šťastný. Ve druhém závodě jsem projel první zatáčku a nespadl jsem jako v letech 2021 a 2022! To je vážně obrovský krok kupředu! Bohužel dnes naopak skončili na zemi moji turečtí kamarádi Can a Bahattin. Před závodem jsem měl strach, že dopadnu stejně. Dal jsem do toho ale všechno, a nakonec jsem dojel druhý. Mám z toho velkou radost. Obyčejně se vždy snažím vyhrát, ale v tomhle závodě to bylo nemožné. Ale dal jsem do toho opravdu všechno. Chtěl jsem zaútočit na vedoucího Alvara, ale nedokázal jsem mu dostatečně přiblížit na to, abych to zkusil na brzdách. Druhé místo není špatné, lepší než nic! Domů nejedeme bez pódia, což je pozitivní. Těší mě také výsledek mého týmového kolegy Locatelliho, doufám, že spolu skončíme na stupních vítězů ve více závodech.“

5. / 3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 3. místo ... 104 bodů (- 70)

„Z výsledku druhého závodu mám velkou radost. Přijet domů ze závodů v Assenu bez pódia by bylo trochu smutné! Jsem opravdu hrdý na to, jakou práci jsme tady odváděli. Neměli jsme to tady jednoduché, nedařilo se nám najít zadní grip. Musíme na tom zapracovat, každopádně, máme na kontě další stupně vítězů a nějaké body do celkového hodnocení šampionátu. To je dobrý výsledek. Musíme takhle pokračovat i nadále. Uvidíme, jak nám to v závodech půjde. Rád bych poděkoval celému týmu, teď si to můžeme už jen užívat.“