Ohlasy po nedělních závodech superbiků v Portimau

Závody v Portimau ovládl Álvaro Bautista (Ducati), který si po vítězství v sobotním prvním klání připsal v neděli další dva triumfy a je nyní jen krok od obhajoby titulu mistra světa. Turecký závodník tří ladiček Toprak Razgatlioglu (Yamaha) jel v závodech na vítězství, ale pokaždé skončil druhý z čehož neměl vůbec radost. Pozitivní výsledky zaznamenali v Portimau týmoví kolegové obou již zmiňovaných jezdců – Andrea Locatelli (Yamaha) a Michael Ruben Rinaldi (Ducati). Posledním podnikem letošní superbikové sezony je Jerez.

WorldSBK, Portimao – Tissot Superpole/ závod (2)

1/1. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1.místo … 566 bodů
„Opravdu vzrušující víkend. Rozhodně jsem nečekal, že bych mohl získat hattrick a obzvlášť hrdý jsem na to, že jsem vyhrál souboj o každou zatáčku s Toprakem, jemuž gratuluji, protože byl opravdu tvrdým, ale vždy férovým soupeřem. Musím přiznat, že jsem si to velmi užíval, nikdy mi nedovolil srovnat tempo a útočil na mě v každém kole. Zůstal jsem soustředěný a snažil se nedělat chyby. A co se titulu týče? Řeknu vám to narovinu, je fér, že se o titulu rozhodne v Jerezu, a doufám, že na tento podnik přijde spousta fanoušků.“

2/2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 2.místo … 506 bodů (-60)
„Z konce závodu radost nemám, dal jsem do toho všechno, v každé zatáčce, ale opět jsme přišli o vítězství, protože zejména na výjezdu z poslední zatáčky je Álvaro a jeho motorka velmi silná. Prostě jsem naštvaný, protože v každé zatáčce do toho dáváte sto procent a až v té poslední mě Ducati předjede. Není to pro mě snadné přijmout, protože mám pocit, že je to neuvěřitelné, že je to nereálné. Vidím šachovnicovou vlajku a on mě předjíždí. Kdyby mě předjel v nájezdu do zatáčky, tak je to jednodušší přijmout. Můj tým odvedl opravdu dobrou práci, to vím, ale celkově nejsem spokojený, protože nevyhráváme. V tomto závodě jsem se soustředil jen na vítězství, zejména v posledních čtyřech nebo pěti kolech nebylo snadné jet, cítil jsem, jak se mi blokují přední brzdy a odchází zadní pneumatika. Snažil jsem se na víc než sto procent a stále bojoval. Jel jsem na vítězství a skončit takhle druhý není snadné přijmout. Děkuji Yamaze a svému týmu, také všem sledujícím za podporu. Pořád bojuji a nikdy se nevzdávám. Pokusím se znovu bojovat o vítězství v Jerezu.“

3/5. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 4.místo … 300 bodů (-266)
„Bylo úžasné dokončit závod Superpole na třetím místě a startovat znovu ze stejné pozice do druhého závodu. Bohužel to byl zvláštní víkend, když jsem včera startoval z posledního místa na startovním roštu a přišel tím o možnost dobře zapracovat, jako to pokaždé děláme v prvním závodě, pochopit motorku a připravit se na neděli. Dnes odpoledne to pro mě bylo trochu těžší a v některých drobných bodech jsme byli trochu vzadu, zejména po patnácti kolech. Ale nakonec to byl i tak pozitivní víkend, žádné chyby, získali jsme několik dobrých bodů a v Superpole byli rychlí. Potřebujeme jen trochu zlepšit cit s motorkou, zejména vpředu, ale myslím, že můžeme říct, že to byl další velmi dobrý víkend. Stále se snažím být silnější, dobře dokončit sezonu a pokusit se připravit na další, protože ta bude důležitá pro mě i pro Yamahu.“

6/3. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 6.místo … 233 bodů (-333)
„Bohužel žlutá vlajka, která mě v sobotní kvalifikaci vyřadila z první řady, ovlivnila celý víkend. V prvním závodě jsme navíc měli technický problém, kvůli kterému jsem musel odstoupit. Dnes ráno jsem se snažil dobře zvládnout závod Superpole, abych ve druhém závodě startoval o několik řad dříve, a to se mi podařilo. Po celou dobu jsem zůstal soustředěný, nevzdával jsem se a myslím, že toto pódium je správnou odměnou za smůlu, která nás v sobotu potkala.“