FIM EWC – Provizorní pole position má F.C.C. TSR Honda France

Čtvrteční první kvalifikační jízdy mají za sebou jezdci čtyřiatřiceti týmů, které nastupují do třetího podniku sezony Mistrovství světa vytrvalostních závodů silničních motocyklů 2017/18. Nejrychleji zajeli v kvalifikaci jezdci stáje F.C.C. TSR Honda France, český tým Mercury Racing byl osmý. Posledním bodem čtvrtečního programu byl noční trénink, který vyhrál rakouský tým YART-Yamaha, česká stáj Mercury Racing obsadila ve výsledkové listině jedenáctou pozici.

První kvalifikace byla rozdělena na tři části po dvaceti minutách. V každé části jel jeden zástupce týmu dle označení modrý, žlutý, červený. Průměr časů všech jezdců týmů pak určil výsledný čas a pořadí po první kvalifikaci. V pátek dopoledne proběhne druhá kvalifikace a kombinace časů stanoví pořadí na startu osmihodinového závodu na Slovakiaringu.

Provizorní pole position má s časem 2'04,352 sekundy tým F.C.C. TSR Honda France. Nejrychlejším jezdcem týmu byl s kolem za 2'04,217 sekundy Freddy Foray. Na druhé pozici je s časem 2'04,432 sekundy tým YART Yamaha. Rakouská stáj ztratila na první pozici pouhých osmdesát tisícin. Třetím týmem v pořadí je GMT94 Yamaha, jejíž ztráta na prvního je na šesti desetinách, podobně jak je tomu v případě týmů SRC Kawasaki a Suzuki Endurance Racing.

Český tým Mercury Racing je po první kvalifikaci na osmé pozici. Maximum na kolo mají Češi na hodnotě 2'05,247 sekundy a zároveň jsou poslední v jedné sekundě na prvního. Nejrychlejším jezdcem týmu je Jakub Smrž, který v kvalifikaci žlutých nastavil třetí nejlepší čas 2'04,536 sekundy. Karel Hanika byl čtvrtý v kvalifikaci modrých s kolem za 2'04,731 sekundy a Matěj Smrž zajel v kvalifikaci červených dvanácté maximum na kolo 2'06,476 sekundy.

Ze slovenských týmů je Maco Racing sedmnáctý s časem 2'07,478 sekundy. Jejich dvojka, Maco Racing 2, nastavil šestadvacátý průměr 2'09,654 sekundy. Polský tým LRP Poland, kde jede Slovák Jaroslav Černý (2'06,646), byl s maximem 2'06,779 sekundy dvanáctý.

V třídě Superstock je tým Exteria EKO Racing pětadvacátý s průměrem na hodnotě 2'09,243 sekundy. Nejrychleji zajel Bulhar Martin Choy, který zvládl kolo Slovakiaringu jednadvacátým časem 2'07,804 sekundy v kvalifikaci žlutých. V kvalifikaci modrých byl Ladislav Chmelík devětadvacátý s kolem 2'09,838 sekundy. Třetím jezdcem týmu je Tomáš Zajíc, který byl v kvalifikaci červených s časem 2'10,088 sekundy čtyřiadvacátý. Slováci motomaxx Racing Team obsadili s časem 2'12,396 sekundy třicátou pozici.

AKTUALIZACE – noční trénink vyhrál časem 2'03,485 sekundy tým YART-Yamaha. Na druhé pozici je SRC Kawasaki, třetí F.C.C. TSR Honda France. Český tým Mercury Racing zajel jedenáctý čas 2'07,408 sekundy.