Po úvodních trénincích je Ježek druhý

V obou volných trénincích třídy Superstock 1000 skončil český motocyklový závodník Ondřej Ježek na druhém místě a v kombinaci časů ztrácí na domácího jezdce Lorenza Savadoriho pouhých 0,010 sekundy.

V prvním tréninku zajel Ondřej Ježek celkem jedenáct kol s druhým nejlepším časem 1'51,941 sekundy a společně s Italem Savadorim byli jediní, jenž překročili hranici minuty a dvaapadesáti sekund.

Ve druhém volném tréninku zajel jezdec týmu Barni Racing kolo okruhu v Imole časem 1'51,409 sekundy a páteční tréninkový program uzavřel jako celkově druhý v pořadí. Ondřej Ježek byl o půl sekundy rychlejší než jeho týmový kolega Argentinec Leandro Mercado.
„S pátkem jsem docela spokojený,“ prozradil odpoledne Ondřej Ježek.Můj výkon sice jen o trošku na vítězství nestačil, nicméně pro zítřek jsem optimistou. Měli jsme menší problémy s motorovou brzdou, která mi nedovolovala nájezdy do zatáček tak, jak bych si představoval. Věřím, že už zítra bude vše v pořádku a budeme utočit na pole position.“