Dovizioso o Austrálii

Andrea Dovizioso potvrdil svůj titul ve třídě 125 ccm vítězstvím na superrychlém okruhu Phillip Island.

Italský jezdec Andrea Dovizioso, tedy mladík, který byl v Malajsii korunován novým Mistrem Světa, nastoupil k závodu na australském Phillip Islandu již s klidným vědomím, že se nemusí strachovat o ztrátu několika světových bodů. Snad i proto byl jeho výkon v závodě třídy 125 ccm velmi výborný a po souboji ve vedoucí, tříčlenné skupině si připsal další letošní vítězství.
“Motocykl byl dnes lepší než v kvalifikaci,“ říkal Dovizioso po samotném závodě. “Měl jsem rychlost, kterou jsem pro tento závod potřeboval. Před startem jsem byl klidný. Použil jsem tvrdší pneumatiku a když jsem se dostal na start, viděl jsem, že i ostatní použili stejnou pneumatiku. Měl jsem v plánu snažit se všem ihned po startu ujet. Zajel jsem kolo za 1:38 a nedokázal jsem ujet. Zůstal jsem tedy koncentrovaný a rozhodl se zaútočit v posledních dvou kolech, kdy jsem měl ještě dobré pneumatiky. Na konci jsem byl rád, že Stoner předjel Lorenza, dalo mi to šanci, kterou jsem potřeboval. Věděl jsem, že tím mám šanci na vítězství, protože Lorenzo byl za poslední zatáčkou velmi rychlý. Stonerův útok na Lorenza mi pomohl.“