Výměna generací ještě neskončila...

Zavedení motocyklů kubatury do 800 cc v MotoGP v loňském roce nastartovalo celkem překvapivý, ale dost podstatný pohyb v jezdeckém obsazení závodních stájí královské kubatury.

Výměna generací ještě neskončila...
Hvězdy typu Marco Melandriho, Toni Eliase, Nicky Haydena - na snímku - či Johna Hopkinse pomalu pohasínají. Ještě více se to týká "oldies" jako jsou Shinya Nakano, Colin Edwards nebo Loris Capirossi. A zdá se, že i superstar Valentino Rossi bude brzy muset uznat, že jeho čas už nadešel...


A právě až na Rossiho nedokázali všichni shora jmenovaní na lehkých nových motocyklech o obsahu 800 cc předvést v loňském roce nic zvláštního. A v letošní sezóně to nevypadá pro ně o mnoho lépe. Generační výměna je v plném proudu. 


Ke slovu se dostávají kromě úřadujícího mistra světa Caseyho Stonera také Jorge Lorenzo - na snímku, Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso.


Právě poslední jmenovaný zajel v Qataru skvělé poslední kolo a odsunul Valentina Rossiho k pátému místu. Takže žádné překvapení, že právě jezdec týmu JIR-Scot padl pro svůj neoddiskutovatelný talent a závodnickou sílu v soubojích muže proti muži do oka "bossům" od Hondy.
A Jorge Lorenzo je už nyní brán jako logický nástupce Rossiho. 

Dokonce sám "doctor" se vyjadřuje o Mallorčanovi jen v těch nejvyšších tónech. Zde se pochopitelně vkládá otázka, zda právě ta jednouduchost, s jakou jsou nyní nové motocykly za pomocí elektroniky ovladatelné, nedají pro příští sezónu šanci dalším dvěstěpadesátkářům.Vždyť Mattia Pasini, Héctor Barbera, Mika Kallio či na snímku zachycený Alvaro Bautista se tvrdě a dost nekompromisně tlačí do královské kubatury a je to pouze otázka času, kdy týmoví bossové MotoGP sáhnou po dalších předních jezdcích dvěstěpadesátek. 


Nejpozději v příštím roce budou muset někteří "oldies" tuto kubaturu opustit. Max Biaggi, Sete Gibernau, Carlos Checa, Alex Barros a Co. se už dříve propadli "roštem"...

A brzy budou následovat Shinya Nakano, Colin Edwards a také muž na fotografii, Loris Capirossi, a jako další budou na řadě celkem logicky Valentino Rossi, Marco Melandri či Nicky HaydenProstě generační výměna byla odstartována díky novým motocyklům. A rutina už nehraje při samotném závodění svou podstatnou roli.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist