V prvním tréninku skončil Abraham 15.

Pouze jeden měřený trénink, ve kterém obsadil patnácté místo, odjel český motocyklový závodník Karel Abraham na okruhu v Aragonu. Druhý měřený trénink byl kvůli dlouhodobým výpadkům elektřiny přeložen.

V prvním tréninku skončil Abraham 15.
„Výsledek tréninku je pro nás celkem dobrý vzhledem k tomu, že jsme se potýkali s problémy s elektronikou,“ řekl český motocyklový závodník. „Jeden senzor byl naopak a motocykl nefungoval tak, jak měl.“

Mechanici týmu Cardion AB Motoracing tento problém odstranili, ovšem Karel Abraham stihl s upraveným motocyklem odjet pouhé jedno kolo. V tom zajel čas 1:53,158 a na nejrychlejšího jezdce Daniho Pedrosu ztratil 2,877 sekundy.

„Nestihli jsme ani vyzkoušet tvrdou směs pneumatik, protože jsem v prvním tréninku jel pouze na měkkých pneumatikách,“ přiznal jedenadvacetiletý jezdec.
Přestože teplota vzduchu přesahovala 30°C, Karel Abraham odjel na motocyklu Ducati Desmosedici GP11 celkem sedmnáct kol. Odpolední trénink byl zrušen kvůli závažnému výpadku elektřiny na španělském okruhu.

„Podmínky, které zde panují odpoledne, jsou úplně jiné. Proto mě mrzí, že byl trénink přeložen,“ konstatoval Karel Abraham.

Z důvodu dlouhodobých výpadků elektřiny se program Velké ceny Aragonie změní. Druhý a třetí měřený trénink se spojí do jednoho a na španělském okruhu měřícím 5 078 metrů se uskuteční zítra od 9:35 do 10:50.

„Spojení tréninků nám moc nepomůže, protože se za takových podmínek trénuje špatně a většinou se ani nestihne nic velkého změnit,“ dodal Karel Abraham.

Pozměněný tréninkový program na zítřejší dopoledne

125 ccm:
8:45 - 9:25 hod.
MotoGP:
9:35 - 10:50 hod.
Moto2:
11:00 - 12:15 hod.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist