Seznam okruhů pro privátní testy výrobců MotoGP

Pravidly je dáno, že výrobci MotoGP mají k dispozici dané oficiální testy, ale během roku můžou také testovat soukromně na třech dalších místech. Po prvním předsezonním testu královské kubatury v Jerezu je dalším oficiálním testem již avizovaný únorový Sepang a poté nová lokace Mandalika International Street Circuit v Indonésii. Seznam vybraných okruhů pro privátní testy už byl rovněž zveřejněn a Jerez v něm hraje hlavní roli.

Celkem pět výrobců si zvolilo tři okruhy, kde budou mít v roce 2022 možnost privátně testovat své závodní prototypy. Jedná se o výrobce Ducati, Honda, KTM, Suzuki a Yamaha. V případě Aprilie je situace stále stejná, to znamená, že nadále zůstává jediným výrobcem s úlevami a možností více testovat v průběhu roku.

Výrobci z Japonska, Honda, Suzuki a Yamaha, mají v seznamu domácí okruh v Motegi. Domácí dráhu má na seznamu také KTM, což je v jejich případě Red Bull Ring, a stejně tak Ducati s testem v Mugellu a Misanu. Co spojuje všech pět výrobců je okruh v Jerezu, protože ten si do seznamu vybrali všichni.

Ducati – Mugello International Circuit, Circuito de Jerez - Angel Nieto, Misano World Circuit Marco Simoncelli
Honda – Twin Ring Motegi, Circuito de Jerez - Angel Nieto, Misano World Circuit Marco Simoncelli
KTM – Red Bull Ring, Circuito de Jerez - Angel Nieto, MotorLand Aragón
Suzuki – Twin Ring Motegi, Circuito de Jerez - Angel Nieto, MotorLand Aragón
Yamaha – Twin Ring Motegi, Circuito de Jerez - Angel Nieto, MotorLand Aragón

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů.TOPlist