Nejrychlejší kolo – Alex Márquez (2019) – 1'35,297
Rekord okruhu – Luca Marini (2019) – 1'36,097

GP Thajska (déšť) – Moto2™ 2022:
Stupně vítězů – 1.Arbolino (Kalex), 2.Salač (Kalex), 3.Canet (Kalex)
Pole position – Somkiat Chantra (Kalex) – 1'35,625 sekundy
Nejrychlejší kolo závodu – Tony Arbolino (Kalex) – 1'52,003 sekundy

S celkem 280,5 body je na prvním místě průběžného hodnocení Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo). Španěl si v Austrálii zkomplikoval den závodu, když při nájezdu na startovním rošt havaroval v zaváděcím kole. Nicméně s jeho náskokem, jaký jako lídr měl, mu tato situace a následně jen 3,5 bodu za deváté místo, v zásadě příliš neublížila. Jeho současný náskok je na hodnotě 56 bodů a do konce sezony je k dispozici maximum 100 bodů.

Druhý Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) po skutečně dlouhé, velmi dlouhé době, získal nějaké body na prvního Acostu. Protože závod v Austrálii zastavili předčasně, jezdci nedostali plný počet bodů, ale jen polovinu, takže Arbolino sice něco získal, ale moc to nebylo. Každopádně na vedení v soutěži ztrácí 56 bodů, a to je dost. Ital je na nejlepší cestě získat titul vicemistra světa a příští rok bude zcela určitě usilovat o titul mistra světa.

Na třetím místě průběžného hodnocení je Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team), jenž patřil mezi ty jezdce, kteří v neděli závod na Phillip Islandu nedokončili. Navíc musel se zraněným ramenem do nemocnice. Brit ztrácí na Arbolina 52,5 bodu a jen 18 bodů náskoku má na třetího Arona Caneta (Pons Wegow Los40). Španěl v barvách stáje Pons Racing, týmu, který letos skončí své účinkování v MS silničních motocyklů, byl na Phillip Islandu druhým jezdcem výsledkové listiny předčasně ukončeného klání.

První pětici nejlepších uzavírá Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia). Šestý je Alonso Lopez (SpeedUp Racing), sedmý Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team), který před Austrálií oficiálně oznámil podpis s týmem Gresini Racing, a na osmém místě průběžného hodnocení Moto2™ je Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp).

Český závodník Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) je nyní průběžně devátý, čtyři body za Aldeguerem. Do závodu na Phillip Islandu startoval osmnáctý, ale ještě v prvním kole dosáhl druhé pozice, což byl fantastický progres. Bohužel ve čtvrtém kole závodu havaroval vedoucí Sergio Garcia (Pons Wegow Los40) a Salač ve stejném místě spadl také, takže skončil jen kousek od ležícího Španěla. Pád to rozhodně nebyl snadný, když mu při něm praskla přilba. O nadcházejícím víkendu je na programu Thajsko a tam Salač loni oslavil druhé místo.

Dle ředitelství závodu v Austrálii byl Celestino Vietti (Fantic Racing) jezdcem, jehož z dráhy skutečně smetl poryv větru, a proto došlo k rozhodnutí závod zastavit. Na mokrou trať mají jezdci možnost nějakým způsobem reagovat, protože je to vidět, vítr a jeho poryvy v některých zatáčkách Phillip Islandu ale vidět není a je pro jezdce obrovským nebezpečím.